Marilyn Monroe žije

Rozhodně to tak vypadá, protože je jí všude plno. Tedy, ne že by tomu bylo někdy jinak. Na téhle Planetě není snad nikdo, kdo by jí neznal. Sice filmy s ní už skoro nikdo neviděl, ale to, kdo je Marilyn, vědí tak nějak všichni.

Sex symbol lidstva je všude kolem nás, na tričkách, hrncích, tapetách, plakátech, herečky vypadají jako ona, modelky si vycpávají podprsenky aby alespoň trochu vypadaly jako ona. Muži někdy už úplně vypadají jako ona a všichni s ní prožívají její příběh, který se možná za několik desítek let začne psát do čítanek jako legenda.

Příběh a všechna tajemství kolem této hollywoodské hvězdy začínají tak automaticky spadat do kulturního rámce společnosti, že prostě stačí říct jen slovo Monroe a všem je jasné, co to znamená. Úspěch, slávu, lásku, blond vlasy a tmavé obočí, drogy, alkohol, deprese, ňadra a tajemně tragickou smrt s nádechem staroanglického dramatu.

Není divu, že se o Marilyn natočilo několik dokumentů, napsalo mraky knih a natočilo několik autobiografických ne moc povedených filmů.

Co je k rozhodně k divení, je to, že se natočil film dle skutečné události o jednom týdnu s touto hvězdou, kdy se během 7 dní  zrodila velká láska. Film Můj týden s Marilyn má ve světe velkou marketingovou kampaň, do které zapadá i obálka Vogue, kde je Michelle Williams nafocená právě jako slavná herečka.

Není jisté, že k nám se film probojuje mezi snímky jako Muži v naději a podobně. Ovšem jak slibuje trailer, bude se jednat o mimořádnou podívanou s Emmou Watson, Judi Dench a Kenneth Branagh. Michelle se na svoji roli velmi připravovala a dle kritik to vypadá, že jí rovnou katapultuje mezi nominace na Oscara! Budiž jí přáno!

Dalším, kdo se v poslední době objevil v Marilyně rouše je Lindsay Lohan. Michelle dostane možná Oscara, Lindsay peníze a snad i comeback. Respektive to si od nafocení fotek do Playboy slibovala a možná se tak i stalo.

Každopádně je neuvěřitelné jak styl ala Monroe sluší snad každému, možná je to tou platinovou blond? Lindsay by mohla vyprávět a její spoluvězenkyně také, je totiž zarytou fanynkou Marilyn a fotkou, která je jasnou a záměrnou kopií již originální pózy zesnulé herečky, se jí jistě splnil sen.

Je to odvaha být Marilyn, ale přináší své ovoce! Je to prověřeno, jen se špatně nezamilovat. To už tak šťastně nedopadá, to měla Marilyn prověřeno až moc.