Levné komody

Komody nepatří k nejpotřebnějším součástem nábytku obydlí, o to více se však v některých případech mohou hodit.

U komod není třeba zbytečně vyhazovat peníze oknem. K sehnání jsou i skvělé a levné komody.

Levné komody do ložnice

Využití komody je velmi široké. Nejčastěji zastává funkci prádelníku, takže je součástí ložnice. Ložnici dodává na útulnosti a výrazně ovlivňuje její pojetí. Můžete mít v komodě odložené věci, které běžně nosíte nebo naopak oblečení, které je takzvaně sezónní, tedy ho nosíte například jen v zimě či v létě. Toto oblečení nepřekáží v pokoji a spokojeně čeká v komodě na svůj čas.

Komoda může být stylově sjednocená s postelemi a nočními stolky. Komody v ložnici jsou velmi vhodným řešením k uložení prádla, a také vhodným stylovým doplňkem. A pokud nad ni pověsíte zrcadlo, může plnit i funkci „toaletky“. Komoda také může sloužit i jako plnně funkční botník.

Levné komody do kuchyně

Komody však nemusíte používat jen v ložnici. Dalším ideálním místem pro komody může být kuchyně. Mnoho lidí používá komody i jako šikovné a praktické příborníky, kde mají odložené příbory, talíře, hrnce a podobné kuchyňské vybavení.

Komody v kuchyni se nejčastěji používají na odkládání surovin nevhodných k uskladnění v lednici. Nejčastěji různé mouky, chléb, pečivo, cukr a podobně. Jedním slovem věci, které se nepokazí. 

V čem jsou komody dobré?

Kouzlo komody spočívá v chytrém designu, ve kterém se prolíná dokonalá využitelnost a estetický princip. Díky tomu se posouvá na přední místo v oblíbenosti mezi nábytkem již po staletí a je mnoho míst v interiéru, kde komody dodnes nacházejí své místo. 

Levné komody a cena

Levnější druhy komod jsou převážně zhotoveny z laminátu, dřevotřísky nebo z ratanu (někdy mohou působit mírně historickým dojmem) a dají se koupit již od 1500 Kč. Většinou mívají 2-4 zásuvky. Záleží na velikosti.

Vyrábějí se ve značném množství odstínů, jako např. Med světlý/tmavý, ořech světlý/tmavý, buk, višeň, hruška a další. Nohy a úchytky na zásuvky jsou zhotoveny z pevného plastu.

Dražší komody se vyrábějí z masivního dřeva, jako například dub či buk a jejich zpracování bývá propracovanější. Účel však splní stejně. 

V dobře esteticky působícím bytě je komoda nepostriadatelnou součástí.