Krásné vlasy

Mít krásné a zdravé vlasy je touhou mnoha žen. Avšak na to, aby vlasy vypadaly krásně, potřebujete zvolit vhodnou péči. Skutečně dobrý kadeřník Vám pomůže a poradí, jak dostat vlasy do té správné formy.

Pokud se chcete vyhnout rozštěpeným konečkům a suchým vlasům, měli byste se vyvarovat častému používání fénu. Horký vzduch vlasy těžce poškozuje. Pokud už si přece jen musíte vlasy vyfénovat, použijte raději chladnější vzduch. Doba sušení se sice výrazněji prodlouží, za to však ušetříte své vlasy před poškozením. Navíc díky tomuto šetrnějšímu způsobu budou vlasy lesklejší.

Pozor na mokré vlasy

Mokré vlasy jsou velmi křehké a náchylnější k poškození, proto z nich po umytí jen jemně vymačkejte přebytečnou vodu a nechte volně uschnout, nedrhněte si vlasy ručníkem a drasticky nerozčesávejte. Lepší je vlasy pročesat před umytím.

Vlhké vlasy můžete opatrně pročesat hřebenem s řídkými zuby. Nejdříve začněte rozčesávat kořínky, a následně postupujte po částech směrem ke kořínkům. 

Při mytí vlasů je vhodné střídat značky šampónů, vyhnete se tak zanášení vlasů. Umyté vlasy by Vám měly vydržet zhruba 2 dny, časté mytí je oslabuje. Ideální teplota vody je 25-35 ° C. Šampon je nutné z vlasů důkladně opláchnout.

Pokud navštěvujete často bazény, je vhodné si po každé takové návštěvě vlasy opláchnout, abyste je zbavili chlóru. 

Úprava podle typu vlasů

Pokud jsou vlasy jemné a rovné, měli byste uvažovat nad střihem pod uši nebo po ramena. Nejlepší je nechat je sestříhat do postupna. Po umytí si do vlhkých vlasů vetřete pěnu na zvětšení objemu. Pročesávejte je v předklonu proti směru růstu a nechte volně uschnout. 

Na úpravu hustých rovných vlasů je dobré používat kulatý kartáč. Můžete vyzkoušet střih s nepravidelně sestříhanými konečky. Takový střih bude vypadat cool. Po umytí vlasů naneste stylingovou pěnu a vlasy pročešte a nechte uschnout popřípadě vyfénujte. Vlasy dodatečně upravujte už jen prsty.

Pro vlnitý typ vlasů jsou vhodné nepravidelné střihy. Délka vlasů může končit na úrovni klíčních kostí, nebo pokud máte delší vlasy postupně je sestříhejte od uší dolů. Vlasy se tak odlehčí a zvětší objem. Ošetřujte je hydratačním krémem na vlnité vlasy, zabráníte tak jejich krepatění. Vlasy upravte prsty a nechte volně uschnout.

V případě kudrnatých vlasů nezkracujte jejich délku více než po klíční kosti. Kudrnaté vlasy se snadněji upravují pokud jsou delší, můžete je jednodušše zkrotit do účesu. Pro tento typ vlasů jsou na trhu výrobky, které kudrny dokáží uhladit. Pěnové tužidlo naneste na vlhké vlasy, můžete použít fén s kartáčem. Vlasy nakonec přejeďte jen prsty.

Suché vlasy

Suché vlasy jsou většinou matné a křehké, špatně se upravují a při česání se často mohou lámat. Na tento typ vlásů používejte vyživující šampon a kondicionér. Jedenkrát do týdne jim dopřejte regenerační kúru.

Suché vlasy se snažte nefénovať, raději je nechte volně uschnout. V případě nutnosti můžete fén použít na dotvarování požadovaného účesu. Suchým vlasům zajistí vlhkost speciální vodové nebo mléčné emulze.

Mastné vlasy

Mastné vlasy jsou snad nejčastějším problémem. Po umytí často nevydrží déle než jeden den a začnou se nepěkně slepovat. Časté mytí vlasů se velmi nepreferuje, ovšem člověku, který má tento druh vlasů, na výběr nezbývá.

V současné době existují na trhu šetrné šampony i pro každodenní použití. Vhodné je, abyste tento šampon střídali se šamponem na mastící se vlasy. Kondicionér používejte pouze v malém množství a nanášejte ho zejména na konce vlasů a dobře umyjte.

Jemné vlasy

Jemné vlasy také nejsou životní výhra.Jsou neposlušné, tenké a hůře se upravují. Používejte šampony na posílení vlasů a zvětšení objemu. Kondicionér nanášejte v malém množství na konce vlasů.

Pro zvětšení objemu aplikujte na vlasy sprej nebo speciální emulzi určenou pro tento efekt. Pěkný výsledek docílíte i použitím natáček.