Královna plesu nebo Královna děsu?

Plesová sezóna je v plném proudu, a tak bylo jen otázkou času, který web vyhlásí soutěž o královnu plesu. Sázka na jistotu je bulvár, tentokrát je to Aha! a fotogalerie soutěže je vážně mazec. Když se řekne královna plesu, představím si ženu, která nemusí mít nejdražší šaty, nejútlejší pas a nejnáročnější účes.

Představím si ženu, která má šmrnc, je noblesní a elegantní. Ženu, která ví, že na ples není vhodné obléknout si šatičky těsně pod zadeček. Ženu, která se nenacpe do šatů, které jsou zrovna v tom jediném boutique v okresním městě považovány bůhvíproč za děsně trendy, i když jde ve skutečnosti o nevkusný a přeplácaný hadr.

Takovou ženu ve fotogalerii soutěže Královna plesu hledám marně (i když se třeba nějaká šmrncovní dáma ještě přihlásí). Ale za to jsem našla dost těch, které by se mohly poprat o cenu Děs plesu.

Než se pustím do samotných účastnic soutěže, malá vsuvka o fotkách. Jestliže soutěžím kdekoliv, kde jde především o vzhled, neposílám tam fotky, na kterých nejsem vidět nebo jsem zády k objektivu (pokud nejsem Pippa Middleton nebo aspoň nemám její vyhlášený superzadek). A neposílám do soutěže ani snímky, na kterých je jen polovina z mé postavy, ale zato celý strop naší Osvětové besedy.

Nakonec, oříznout fotku v programu Malování dnes umí i předškolák. A tak než někam pošlu fotku, nad kterou by jásal tak maximálně milovník stropních konstrukcí v interiérech veřejných budov, požádám třeba sousedova rozjíveného puberťáka o úpravu snímku – na oplátku na něj nebudu žalovat, že v baráku naproti rozbil okno, když zkoušel fotbalové triky, co viděl na youtube.

Ples je velká společenská událost a žádá si odpovídající oblečení. Na reprezentační ples chodí dámy zásadně v dlouhých šatech. Venkovský hasičský bál snese i koktejlky. Minišaty si nechme na diskotéky. Na ples se vážně nehodí. Ani když máme (nebo si myslíme, že máme) úžasné nohy. 

Společenské šaty můžou být sexy. Některé šaty nejsou sexy. Jsou vulgární, nevkusné a hodí se tak nanejvýš pro pracovnici ve velmi nočním klubu. Pokud už nutně musím mít (třeba na nějakou divokou party, nikdy ne na ples!) průhledné šaty, rozhodně pod nimi nemůže vylézat kus spodních kalhotek a blbě vybraná podprsenka.

V tomhle případě měla mít tahle Jsemkrálovnaplesu hodně nízké, pokud možno tělové kalhotky, a podprsenku, která nebude trčet po stranách ze šatů a nebude mít ramínka. Horší než tohle už jsou jen příšerná umělohmotná „neviditelná“ ramínka, která vidí úplně všichni na vzdálenost padesáti metrů. K šatům bez ramínek patří odpovídající bolerko, štóla nebo pelerínka. Nikdy ne košile!

Ani kalhoty se na ples nehodí, pokud nemají opravdu mimořádně dobrý střih připomínající spíš hodně elegantní sukni. (Na druhé fotce je vidět, jak ty dnes strašně trendy šaty s rádobykorzetem, špatným vypracováním v pase a šílenou sukní, kterou krejčí střihl na slona a pak se to snažil zachránit kreativním řasením, dokážou zhyzdit i hezkou štíhlou postavu).

Když nutně musím mít na sobě lesklé jakožesaténové cosi, vyžehlím to, než se do toho nacpu. Celý večer pak velmi opatrně usedám nebo raději jen postávám a tančím, abych nevypadala, že mě právě vytáhli ze ždímačky. 

Pokud mám pár kilo navíc, nesnažím se narvat do šatů s pseudokorzetem a rozšiřující se sukní, protože budu vypadat, jako buldozer. Vezmu si šaty třeba antického střihu, který šikovně schová bříško, zadek a ještě vypadá noblesně. Nebo šaty se siluetou X, ty se silnějšími postavami dokážou udělat zázraky. Hoří, má panenko! Pod následujícími šaty propašujete ze sálu tombolu i s moderátorem.

Královna plesu se nikdy, fakt nikdy nevine k mrtvolám, ani když jsou součástí budoucího nedělního oběda.

 Královna plesu se nikdy nepovaluje pod stolem, po zemi ani po schodech. Královna plesu má úroveň! Tak co, máte svou favoritku?