Korejský rituál krásy: Šílenství, nebo to stojí za to?

Není tajemstvím, že řada Korejek vypadá výrazně mladší, než jaký je jejich skutečný věk. Důvodů je několik: obecně mají mastnější pleť, na které se dělají vrásky později, žijí ve vlhčím klimatu, jsou zvyklé na jiný typ jídelníčku, ale jsou často posedlé péčí o pleť.

Svět krásy a kosmetiky momentálně ovládá trend péče, který do Evropy přichází z Jižní Koreji.

Odličování

Kolika přípravky odstraňujete make-up? Někdo pouze kokosovým olejem, jiný dává přednost micelární vodě či hydratačním mlékům.

Korejský odličovací rituál čítá 10 kroků. Možná se tak děje, že žijí ve výrazně znečištěnějším prostředí, jsou posedlé velikostí a čistotou svých pórů a představou, že jejich obličej musí připomínat i v 50 letech růžové poupátko.

Nejdřív tedy odstraní make-up a řasenku jedním přípravkem, pak přijde čištění obličejovým olejem a teplou vodou. Následuje čištění pěnovým čističem, který zabrání nečistotám, aby se usadily v hlubší vrstvě pokožky.

Pokračujeme dál v krasojízdě: nanesení cukrové masky na nos, čelo a bradu. Dále Korejky aplikují toner, po něm vyživující hydratační mlhu, až pak se ke slovu dostane sérum proti stárnutí, gelová maska na rty a oční okolí, oční krém a konečně vyživující noční krém.

Produkty, které lze vyzkoušet, vypadat lépe a nezbláznit se z toho

Čistící mýdlo na pleť, Erborian, 399 Kč, Marionnaud

Obsahuje výtažky z bylin a uhlí, které má matující účinky. Nanáší se na navlhčenou pokožku a jemnými krouživými pohyby vmasíruje, pak se opláchne. Používat ho lze s čistícím kartáčkem.

Hydrogelové kapsle pro zmírnění mimických vrásek okolo rtů, Dr Jart+, 270 Kč, prodává parfumerie Sephora

Dodávají pocit vypnutější pleti, protože obsahují Volufilin, který se získává z rostlinných výtažků a umožňuje pleť vyhladit. Korejci říkají oblasti krku a brady, kam máte na 30 minut náplasti nalepit, oblast srdce.

Odličovač z vaječných bílků a žloutků, Too Cool for School, prodává parfumerie Sephora, 490 Kč

Korejky vaječnou kosmetiku milují, protože je zdrojem proteinů. A k čemu je dobrý protein? Je to prosté – podporuje tvorbu kolagenu. Doslova našlehaný odličovač je k pleti velmi šetrný, jeho drobné částice odstraňují přebytečný maz. Výtažek z bílku pročišťuje, zpevňuje a rozjasňuje, výtažek ze žloutku zanechává pleť hydratovanou.

Hydratační gumová maska, Dr. Jart+, 290 Kč, prodává parfumerie Sephora

Celulózové pleťové masky nejsou ničím novým, ale tahle gumová představuje novou generaci. Vypadá vtipně, ale zajistí příjemný odpočinek.

Dvojice pěn k pročištění póru, Caolion, 650 Kč, prodává parfumerie Sephora

Jedna maska póry roztáhne a usnadní čištění, druhá zase zchladí a stáhne.

Maska na noc, Tonymoly, 390 Kč, prodává parfumerie Sephora

„Pandí“ maska, která ale slibuje, že se člověk probudí a bude vypadat úplně odlišně od tohoto roztomilého zvířátka. Bylinné výtažky mají pleť barevně sjednotit a rozzářit ji. Večer se v tenké vrstvě nanáší, pak se opláchne.