Kombucha: 3 tipy k čemu použít kombuchu

Chcete začít pěstovat kombuchu a rádi byste se dozvěděli víc o možnostech jejího využití? Tento článek je určený právě vám. Nabízím vám tři tipy, jak vypěstovanou kombuchu zužitkovat.

Nevíte, co to je kombucha? Podívejte se na článek Kombucha pro posílení imunity.

1. Nálev z kombuchy

Nejen v chřipkovém období si můžete díky kombuše posílit svou obranyschopnost a zvýšit imunitu. Je to jednoduché. Stačí si připravit nálev z kombuchy a ten pravidelně pít.

Po 7–9 dnech kvašení je nápoj připraven. Nálev sceďte a pravidelně užívejte 2 dcl ráno nalačno, 1 dcl vždy po každém jídle, nebo ho pijte kdykoliv na něj dostanete chuť.

Pozor! Tuto léčebnou kúru dodržujte vždy 1 měsíc a na 1 týden pití přerušte, nebo pijte kombuchu po celých 6 měsíců a na 1 měsíc nápoj vysaďte.

2. Recepty na nápoje a jídla z kombuchy

Z kombuchy lze připravit také chutné pokrmy či nápoje. Zkuste si připravit koktejly či dort z nálevu z kombuchy.

Podívejte se na osvědčené recepty z kombuchy, které vám vřele doporučuji také vyzkoušet.

3. Kombucha jako tinktura

Pokud vás v zimním období trápí suchá, podrážděná pokožka, což v tomto ročním období není nijak neobvyklé, zkuste si na pár vteřin na postižená místa přiložit látku namočenou do nálevu z kombuchy.

Kombucha by měla zmírnit pocity podráždění a pálení. Věřte, že pokud Vám tinktura či mast z kombuchy „zabere“, už si inkriminovaná místa vícekrát do krve nerozškrábete.