Kolik stojí první rande?

Podle mBank se za první rande neplatí. Cha! Kreativci z mBank zřejmě nikdy neměli první rande. To je totiž to nejdražší rande, které vůbec existuje.

První rande se nejčastěji odehrává v baru nebo restauraci. Můžeme se stokrát zaštiťovat emancipací, ale je to jasné. Pokud nejdeme na první rande se zavilým alternativec, právě zbankrotvaným podnikatelem, nebo chudým studentem, očekáváme, že zaplatí útratu. Očekává se to od něj více než přednes zamilovaných citátů.

A taky očekáváme, že na nás nebude až tak šetřit, protože se na prvním rande určitě nechce předvést jako skrblík. Protože nejsme úplné mrchy a o zůstatku na jeho osobním účtu zatím moc nevíme, neobjednáváme se to nejdražší, co je na jídelním lístku. Přesto musí pán počítat s tím, že pár stovek v hospodě prostě nechá. Takže za první rande rozhodně zaplatí. 

A co my? I pro nás je první rande pěkně finančně náročná záležitost. Zvlášť pokud nám na objektu, s nímž první rande máme, záleží. Když je nám kolem dvacítky, před prvním rande si minimálně koupíme něco naprosto úžasného na sebe. Pak si to na sebe stejně nevezmeme, protože to má moc velký výstřih nebo je to moc průhledné, a my přece nechceme na prvním rande vypadat až tak moc dostupně. 

Když je nám kolem třicítky, koupíme si k tomu i nějaké nové šminky, rozjasňovač očního okolí, vražedně rudou rtěnku a nový parfém, který ho srazí do kolen ještě dřív, než stihne vydechnout, jak nám to sluší. 

Když je nám ještě víc, absolvujeme před prvním rande i dvouhodinovku na kosmetice, kde si dopřejeme čištění pleti a intenzivní protivráskovou masku, a totéž u kadeřnice, která několik hodin bojuje s těmi třemi šedými vlasy, co jsme s pomocí lupy a extrémně silného osvětlení včera objevily.

Pak dokonalý účes ze salónu na poslední chvíli stejně mrzačíme před zrcadlem, aby si pan dokonalý nemyslel, že jsme z něj až tak moc hin. Ve vyšším věku před prvním rande taky investujeme do těch lepších prášků na vysoký krevní tlak. A kdyby to rande nedopadlo, necháme si pro jistotu předepsat i nějaká antidepresiva. 

K tomu všemu v jakémkoliv věku ještě sedmadvacetkrát zavoláme nejlepší kamarádce, aby nám poradila, co na sebe, jestli v těch nových džínách nemáme nějak moc velkej zadek, jestli se ten úžasnej novej hedvábnej šátek hodí k tomu úžasnýmu novýmu svetříku, jaké si to sakra máme vzít boty, když na těch jehlách sice vypadáme dokonale, ale zas nejsme schopné přejít ani dva metry po dlažbě, aniž bychom si zpřelámaly obě nohy a klíční kost. Všechno to samozřejmě nafotíme a pošleme jako MMS. Mobilní operátor jásá a nás čeká menší šok, když přijde měsíční vyúčtování. 

Když to pak celé sečteme, je placení útraty tou nejmenší položkou. První rande je jednou z nejdražších akcí, které jsme si letos dopřály.