Kenzo nejsou jenom parfémy!

Když se řekne Kenzo, každá z nás si vybaví parfém či toaletní vodu s názvem Flower by Kenzo neboli Červený mák. Je to jedna z nejomamnějších, nejlibějších a nejpodmanivějších vůní, které znám, a právem ji lze považovat za klasiku mezi parfémy.

Stoprocentně se mezi námi najdou takové (a já k nim, přiznávám, patřím), které sní o tom, že je jednou někdo blízký touto překrásnou a originální vůní obdaruje. Pravidelně čekáme na náš svátek, narozeniny, Den žen, Den matek či na Vánoce, vyhlížíme tyto příjemné události a věříme tomu, že se jednoho dne konečně dočkáme. Určitě ano. Chce to vydržet, nevzdávat se a možná tomu i trochu pomoct a nenápadně svému milému podsouvat katalog Kenzo, letáky či prospekty společnosti Kenzo. A také si uvědomit, že Kenzo nejsou jenom smyslné parfémy, ale také přípravky pečující o pleť (KenzoKI), které jsou vyráběny z přírodních asijských materiálů (bambus, zázvor, lotosové květy) – a především také móda a módní doplňky (např. hodinky, šperky).

Tuto módní značku založil v roce 1970 Kenzo Takada, který se narodil v Japonsku. V Tokiu vystudoval exkluzivní uměleckou školu a roku 1964 odjel do Paříže, kde se natrvalo usadil. A kde prosadil svou značku Kenzo a stal se úspěšným. A to nejen díky své neoblomnosti, neúnavné píli a neotřelosti, ale také díky své drzosti a tajemnému příslibu japonského světa, které ho obklopovalo. Kenzo se stalo vyhledávanou a velmi známou módní značkou.

V této japonsko-francouzské módě se střídají asijské prvky s francouzskou elegancí, je pro ni typická kombinace východního a západního světa. A to je pro módu absolutně inovativní, netypické a originální. Také střihy a látky odkazují na asijskou tradici, ale přesto se nesou v moderním duchu západní civilizace. Této pánské i dámské módě je vlastní barevnost, něžnost a svěžest. Vyznačuje se odvážným designem, vyjadřuje volnost, radost a podtrhuje individualitu každého jedince.

Takže pokud vás Kenzo móda okouzlila stejně jako mě a chcete svůj šatník obohatit o netradiční kousky oblečení prodchnuté asijskou kulturou a francouzským šarmem, můžete se podívat na náš malý výběr nabídky internetových obchodů:

Značka Kenzo je známá módní značka. V sortimentu značky Kenzo najdeme parfémy, oblečení, módní doplňky, šperky atd., ve kterých se snoubí francouzské a japonské vlivy. Značka Kenzo byla založena v roce 1970 a její hlavní sídlo je Paříž. Název značky Kenzo je odvozen od křestního jména zakladatele značky, slavného módního návrháře japonského původu jménem Kenzo Takada.