Kenzo nejsou jenom parfémy!

Když se řekne Kenzo, každá z žen si vybaví parfém či toaletní vodu s názvem Flower by Kenzo neboli Červený mák. Je to jedna z nejomamnějších, nejlibějších a nejpodmanivějších vůní. Právem je klasikou mezi nejlepšími parfémy.

Stoprocentně se mezi ženami najdou takové, které sní o tom, že je jednou někdo blízký touto překrásnou a originální vůní obdaruje. Pravidelně čekají na svátek, narozeniny, Den žen, Den matek či na Vánoce, vyhlíží tyto příjemné události a věří tomu, že se jednoho dne konečně dočkají. Určitě ano.

Chce to vydržet, nevzdávat se a možná tomu i trochu pomoct a nenápadně svému milému podsouvat katalog Kenzo, letáky či prospekty společnosti Kenzo. A také si uvědomit, že Kenzo nejsou jenom smyslné parfémy.

Módní značka Kenzo

Značka Kenzo vyrábí také přípravky pečující o pleť (KenzoKI) na bázi přírodních asijských materiálů jako je bambus, zázvor či lotosové květy. Kenzo se věnuje i módě a módním doplňkům, například hodinkám a šperkům.

Tuto módní značku založil v roce 1970 Kenzo Takada, který se narodil v Japonsku. V Tokiu vystudoval exkluzivní uměleckou školu a roku 1964 odjel do Paříže, kde se natrvalo usadil. A kde prosadil svou značku Kenzo a stal se úspěšným. A to nejen díky své neoblomnosti, neúnavné píli a neotřelosti, ale také díky své drzosti a tajemnému příslibu japonského světa, které ho obklopovalo. Kenzo se stalo vyhledávanou a velmi známou módní značkou.

V této japonsko-francouzské módě se střídají asijské prvky s francouzskou elegancí, je pro ni typická kombinace východního a západního světa. A to je pro módu absolutně inovativní, netypické a originální.

Také střihy a látky odkazují na asijskou tradici, a přesto se nesou v moderním duchu západní civilizace. Této pánské i dámské módě je vlastní barevnost, něžnost a svěžest. Vyznačuje se odvážným designem, vyjadřuje volnost, radost a podtrhuje individualitu každého jedince.

Značka Kenzo je známá módní značka. V sortimentu značky Kenzo jsou parfémy, oblečení, módní doplňky, šperky atd., ve kterých se snoubí francouzské a japonské vlivy. Značka Kenzo byla založena v roce 1970 a její hlavní sídlo je Paříž. Název značky Kenzo je odvozen od křestního jména zakladatele značky, slavného módního návrháře japonského původu jménem Kenzo Takada.