Kdo zaujal na Prague Fashion Weeku?

Prague Fashion Week je minulostí. I když jsme rádi rozebírali doprovodný program, náladu hostů či street-style, jde především o módu na mole. Kteří návrháři zaujali zahraniční nákupčí a novináře a kdo získal srdce domácího publika?

Z pohledu tuzemských médií i sociálních sítí se miláčkem stal Jakub Polanka. Jeho kolekce, v které vzdával hold své babičce Andulce, co byla dámou i automechaničkou v overalu a lodičkách. O této přehlídce, které dominovala modrá, se hodně mluvilo, tady se nejvíc tleskalo a po mole šla i celebrita – Jana Plodková.

Polankova kolekce vypadala funkčně i esteticky, umělecky i nositelně, lichotivě a invenčně zároveň. Splnit všechny tyto parametry dohromady, nepodlehnout aktuálním tendencím a přemýšlet o tom, že vaše kreace někdo bude nosit, je pro designéra velmi těžké. Polankovi se tohle všechno opět povedlo.

Na Re-See, kde si každý mohl prohlédnout kolekce ode všech prezentovaných designérů, ale vzývaný návrhář představil jen dva looky – roztrhané svetry. Škoda. Stejně jako to, že zahraniční novináři ani buyeři o něm moc nemluvili.

Domácí publikum bavila i Petra Balvínová a Miro Sabo, nejsnovější kolekci předvedla Kateřina Plamitzerová. Její hvězda stoupá vzhůru, protože baví nejvlivnější české módním médium- ELLE.

Zahraniční média naopak upoutala nejvíc La Formela, Martina Špetlová, Odivi a Chatty. Zmíněné kolekce explodovaly barvami a byly experimentální. Odivi je brand, který baví především mileniály, Youtubery a Snapchatové závisláky.

La Formelu ke kolekci, mimo jiné, inspirovala princezna Droběna. Hurá, konečně někoho. O jejích šatech už sním od dětství.

Odivi model připomíná vagínu. Jak byste vyřešili tento Rorschachův test vy?

Všechny modely Petry Ptáčkové vypadají jako Petra Ptáčková.