Karlovy Vary: červený koberec I.

České celebrity si s módou sice ještě netykají, ale při včerejším zahájení karlovarského festivalu to místy připomínalo Hollywood. I když módní peklo by si občas taky smslo.

Aňa Geislerová superstar, opět potvrdila svůj status nejlépe oblékané české herečky. Nejen róba, ale hlavně masivní šperky od klenotnického domu Bulgari v celkové hodnotě několika miliónů by propůjčily lesk i uklízečce z Horní Dolní. Natož Aně, která vypadá jako retro mondéna.

Andrea Verešová na rozdíl od ostatních investovala do vlastních šatů a nespoléhala na výpůjčku od stylisty. Madam Volopichovou je nutné letos pochválit, protože na rozdíl od svých ostatních kreací tentokrát působila docela střízlivým dojmem. Kdyby si nenalíčila tolik oči a nechala vyniknout jen červenou rtěnku, nebylo by jí snad co vytknout.

Pavlína Němcová se nechává na významné příležitosti oblékat od svého stylisty Filipa Vaňka. Na zahájení jí vybral poměrně minimalistický model od Fendi. Nic proti ničemu, ale geometricky krásní lidé se měli umět odvázat.

Jana Doležalová ztělesňuje estetiku východních příslibů. Lesklou bídu podtrhuje mohutný rozparek, který má evokovat Angelinu Jolie na Oscarech, ale člověka spíš napadne, jestli tahle vystudovaná lékárnice neprodává náhodou v sex-shopu. Na druhou stranu je tohle jeden z lepších modelů Jany Doležalové.