Jeremy Scott a jeho neúspěšný tah noční Prahou

Bývá označován za nástupce Karla Lagerfelda nebo osobního návrháře Rihanny. Pro Britney Spears vytvořil její proslulý obleček do videoklipu k songu Toxic.

Podle Lagerfelda je Scott jediný, kdo by ho mohl nahradit ve vedení módního domu Chanel. Je to poněkud zvláštní vize, protože Scottova tvorba se vyznačuje výraznou psychedelií, kterou si na tvídovém potisku dovedou představit jen vizionáři. Nebo japonská modelka Devon Aoki, která je Scottovou múzou.

Tenhle excentrik pobýval většinu Desingbloku v Praze, kam ho přivezl Adidas. Pro tuhle sportovní značku totiž Scott vytvořil speciální kolekci, která se okamžitě stala bestsellerem. Na českém Desingbloku byla představena jeho řada Adidas Originals by Jeremy Scott.

Akci doprovázela party, kde se Scott fotil s každým na požádání, a vůbec nepůsobil jako primadona. Naopak, s každým svým nadšeným fanouškem prohodil pár slov.

Jeho zjev mohl být pro usedlé Čechy trochu nekonvenčním. Tento názor zřejmě sdíleli i vyhazovači v holešovickém klubu Sasazu. Poté, co skončila afterparty po přehlídce v centru, se totiž návrhář chtěl dát bavit. Bohužel, v Sasazu mu to nebylo umožněno, protože podle ochranky neměl na sobě vhodné oblečení. Zajímavé je, že Scott měl na sobě svůj vlastní model.

Pokud Jeremy Scott Prahu ještě někdy navštíví, lepší volbou pro něj bude klub 2. patro nebo Café v Lese. Tam nikdo žádné divoké outfity neřeší.