Je barbie styl jen pro blbky?

Barbie styl je dokonce natolik oblíbený, že v něm nejde pouze o způsob oblékaní. Bývá mu podřízen kompletně celý lifestyle dotyčné, která tento styl preferuje.

Co je to Barbie styl? Ne náhodou připomíná panenku Barbie. Blond vlasy (ovšem můžou být i jiné barvy), krátké růžové šaty či růžová minisukně, boty na vysokém podpatku a nošení kabelky na předloktí.

Barbie styl je sladký a rozkošný styl oblékání. Takto se oblékají mnohé teenagerky, slečny i mladé paní, které preferují růžovou barvu před ostatními. Nosí boty na vysokém podpatku, mají dokonalý make-up a používají „sladké“ vůně. Říkají si Barbie girls.

Znaky barbie stylu

Nejčastější znaky Barbie stylu jsou tyto způsoby oblékání a líčení.

Růžový outfit a mašličky

Základním znakem barbie stylu je růžový outfit (popř. outfit sladěný do jiné barvy) doplněný mnoha mašličkami, srdíčky, volánky, stužkami, pásky a dalšími doplňky.

Těsné oblečení

K barbie stylu neodmyslitelně patří těsná trička a úzké kalhoty, které zdůrazňující štíhlé nohy, útlý pas a velké poprsí. Stejnou funkci zastávají krátké sukně a minišaty. Jde o to za každých okolností ukázat své fyzické přednosti.

Výrazné líčení v pastelových barvách

Z make-upu volí nejčastěji pastelové líčení. Vyznavačky barbie stylu mají dlouhé pěstěné nehty, krásné dlouhé vlasy. Každá správná barbie girl se musí pečlivě starat o svůj zevnějšek.

Barbie styl jako způsob života

Barbie styl je způsob života, který stojí díky své „přeslazenosti“ v oblékání v pravém opaku k módnímu stylu emo. Ovšem i mezi těmito styly se najdou prvky společné jim oběma.

Společné prvky barbie stylu a emo stylu

Oba lifestyly mají své nadšence a fanoušky, stejně jako odpůrce.

Kolem obou stylů existuje mnoho povrchních názorů. Kvůli tomu, že Barbie girls pečují o svůj vzhled, je mnohými tento styl zesměšňován. To, že do místnosti přijde dokonale sladěná holka od hlavy až k patě, navoněná, vyrovnaná, prostě jednoduše řečeno krásná, neznamená nic špatného. Je to jenom holka, která o sebe pečuje, protože její hlavní předností je vzhled.

I Barbie girls mohou být sebevědomé, slušné, milé, citlivé, veselé a ochotné i vzdělané a inteligentní dívky.  

O emo stylu zase koluje mýtus, že každý emař se sebepoškozuje a řeže do sebe.

Jiným společným prvkem je to, že vyznavači obou stylů se nebojí dát najevo své emoce, ačkoli každý se s nimi vyrovnává jinak.

Je barbie styl opravdu jen pro blbky?

O dívkách, které se rády oblékají do růžové, se tvrdí, že jsou to „naivní blbky, které se skvěle přetvařují“. Je to stejné, jako říct, že tuhle pomluvu si vymyslely ošklivé a závistivé holky, které Barbie girls z duše nenávidí kvůli jejich kráse.

To je prostě nesmysl. Každý si v dnešní době může říkat, co chce. Soudit někoho podle typu oblečení je kapku mimo. 

Každý chce být něčím jedinečný, tak ať si každý prostě nosí, co chce, v čem se cítí dobře a co ho vystihuje.