Po značkách s Fru Fru

Na počátku listopadu 2009 přivítal své první zákaznice nový značkový vintage butik [fru:fru:]. V historickém centru Prahy je nyní pro všechny milovníky drahých značek k dostání luxusní móda doslova za pár korun. Navíc si mohou být jistí, že podobný model hned tak nepotkají.

„Koncept butiku pochází z Nového Zélandu“, říká jedna ze spolumajitelek Tereza Lindauerová. Základní myšlenka spočívá v poměrně jednoduchém nápadu průběžné obměny šatníku.

„V zahraničí je naprosto běžné, že se dražší a luxusní kousky mezi kamarádkami vyměňují nebo se prodávají do obdobných butiků, jako je právě otevřený [fru:fru:].“ doplňuje druhá spolumajitelka Joanna Jaguar.

„Stejným způsobem fungujeme i my. Od svých zákaznic průběžně vykupujeme značkové kousky oblečení, obuvi a doplňků, ty pak necháváme 4 týdny v prodeji. Pokud je během této doby nikdo nekoupí, upravujeme jejich cenu razantním způsobem směrem dolů, obvykle na padesát korun za kus.

Tím se nejdéle po 6ti týdnech zbavíme stávajícího zboží a uvolníme tak místo novému, dokážeme tak svým zákazníkům nabízet neustále nové a nové zboží,“ popisuje princip fungování butiku Tereza Lindauerová. 

Co vše je ve [fru:fru:] k dostání? Butik nabízí originální kousky oblečení a doplňků světových módních značek, jako je například Dior, Chanel, D&G, Hugo Boss, Armani, Louis Vuiton a podobně. Zboží do butiku putuje ze zahraničí nebo se získává přímo od zákaznic.

Nejširší výběr originálních kousků mají ve Fru: Fru: rozhodně ženy, ale ani muži a děti nepřijdou zkrátka. Pro ty nejmenší je zde dokonce dětský mini koutek na hraní. V butiku jsou k dostání také krásné originální šperky od mladých českých návrhářů, za všechny lze jemnovat například Báru Lacovou, která do [fru:fru:] dodává své originální jelení šperky.

Zároveň butik od samého začátku navázal spolupráci s Vyšší odbornou školou oděvního návrhářství Praha. Odsud pravidelně odebírá modely začínajících návrhářů.

Více na www.fru-fru.cz