Jak vypadají gruzínské trend-setterky?

Paříž, Londýn, New York nebo Miláno už ničím ohledně módy moc nepřekvapí. Díky slávě, kterou má kreativní šéf Baleciagy, Gruzínec Demna Gvasalia, je jeho vlast hodně v kurzu.

Není divu, že IN jsou teď města z bývalého sovětského bloku, kde je pořád hlad po luxusních značkách, ale v kombinaci s invencí, kterou máte pouze pokud žijete v prostředí, které je rozporuplné. Na jedné straně chudoba, na druhé touha držet krok s módemany ze západního světa.

Možná už post-komunistická estetika v módě doznívá, z čehož se asi spousta lidí docela raduje. Gosha Rubchinskiy sice stihnul udělat kolaboraci snad s jakoukoliv značkou, co si dokážete představit (například adidas, Burberry, Comme des Garcons, Reebok) a teď už je vnímán víc mainstreamově, ale můžeme (nejen) jemu poděkovat.

Jejich úspěch a sláva způsobily to, že státy, které od civilizovaného světa dřív dělila pomyslná železná opona, už nejsou šmahem odsunuty do škatulky módní Sibiře.

Co svět baví na stylu právě gruzínských dívek a žen? Umějí nosit cokoliv, vypadají hrdě a přirozeně zároveň. Dbají na upravené vlasy a boty. Nebojí se, že na ně někdo bude zírat.

V jejich stylu

Šaty, Mosa Midi, 14 490 Kč, prodává Nila 

Košile, second-hand Unimoda, 255 Kč

Kabelka, Ubiko, prodává Matt&Nat, Urbanlux, 2 390 Kč

Tričko, Metallica, 629 Kč, Zoot