Jak si vytvořit vlastní web stránku?

Potřebujete vlastní web stránku pro váš projekt? Nevíte jak na to? Následující článek je určen především začátečníkům v oblasti vytváření webových stránek.

Webová adresa

Na začátek budete potřebovat vlastní webovou adresu. Pokud vytváříte první stránku, bude rozumnější umístit ji na tzv. Free hosting – web adresa, za kterou neplatíte. Existuje mnoho serverů poskytujících tuto službu.Ze slovenského zmíníme například nejlepší české servery patří například.

V Googlu pod heslem „free hosting“ nebo „free web hosting“ můžete najít mnoho dalších serverů. Při výběru byste měli sledovat zejména velikost prostoru určeného pro data. Pokud vaše stránka obsahuje jen pár textů a obrázků, na výběru víceméně nezáleží. Pokud je obsah rozsáhlejší, měli byste si vybrat server s větší úložnou kapacitou.Pokud už jste si server vybrali, zaregistrujte se. Nyní jste získali web adresu. Zbývá už jen nahrát obsah. Většinou se na server nahrávají soubory ve formátu *. Html (*. Htm) Tyto soubory lze vytvořit několika způsoby.

WYSIWYG

Pomocí WYSIWYG (What You See Is What You Get) editoru si stránku dokáže udělat téměř každý. Název WYSIWYG znamená „dostaneš to, co vidíš“.Prakticky je běžný WYSIWYG editor podobný textovému editoru jako např. Microsot Word. Stránku si vytvoříte a zformátujete přesně podle představ, a pak ji uložíte ve formátu *. Html. Tento soubor už pak stačí jen nahrát na hosting server. Mezi nejoblíbenější programy patří Nvu, který funguje pod operačními systémy Windows, Linux, Mac OS.Zdarma si jej můžete stáhnout z domovské stránky Po spuštění programu si vytvořte stránku podle vašich představ, a pak ji uložte jako HTML. File -> Save

HTML

Další možností tvorby stránky je přímé psaní HTML (HyperText Markup Language). Na tento způsob vám postačí obyčejný textový editor jako např. Notepad (Windows) nebo Vim (Linux). HTML je jednoduchý jazyk, psaní třeba dodržovat přesnou syntaxi.Na internetu se dá najít množství článků věnujících se psaní v HTML.

Další možnosti

Kromě zmíněných možností se dá stránka rozšířit použitím jazyků CSS, PHP, Java a mnoho jiných. Tato kategorie je však příliš rozsáhlá a patří pouze zkušeným uživatelům. Na internetu můžete najít opět velké množství článků věnovaných problematice.

.