Jak si najít dobré kadeřnictví

Najít dobrého kadeřníka může být někdy stejně těžké, jako najít životního partnera. Následující článek čtenářům přináší několik tipů, jak tohle celoživotní hledání usnadnit.

Kadeřnictví, které se člověk rozhodne navštívit, by mělo působit čistým a uklizeným dojmem. Ne všechny salóny v Praze i mimo ni dbají na hygienu. Správný salón je také zásoben dostatkem čerstvých časopisů o vlasech a beauty. Hudba by neměla hrát nahlas, aby kadeřník dobře slyšel požadavky klienta a jeho připomínky k účesu.

Nejdůležitější je ale samotný kadeřnický team. Zaměstnanci salónu by měli vypadat upraveně a působit přátelsky. Nemusejí nosit nejžhavější trendy, ale měli by mít přehled o tom, co právě letí. Nikdo nechce, aby ho stříhal někdo, kdo si myslí, že nejvíc IN jsou stále pětibarevné melíry. Nebo ano?

Po příchodu do salónu by se klientce měla věnovat recepční, která jí pověsí kabát na ramínko a nabídne vodu. Pokud má smluvený konkrétní čas, neměla by na svého kadeřníka čekat déle než 5 minut.

Kadeřník by měl působit jako expert, který trpělivě vyslechne požadavky k účesu a zároveň doporučí, co se k danému typu vlasů i obličeje bude hodit nejlépe. Dobrý kadeřník uvidí typ vlasů a dokáže předvídat, jak se budou chovat po prostříhání, barvení atd. Někdo, kdo vytvoří v salónu hezký účes, který si člověk nedokáže upravit sám doma, není dobrý kadeřník.

Při tvoření účesu by měl kadeřník klientku či klienta seznamovat s jednotlivými kroky a vysvětlit, jak finálního stylingu docílí pak doma.

Kdo není spokojený, má právo to svému kadeřníkovi ihned sdělit. Ten by měl reagovat mile a klidně, s tím, že navrhne, jak nespokojenost co nejlépe vyřešit. Dobrý kadeřník bude respektovat, že se výsledek nelíbí, a bude se danému jedinci snažit pomoci tak, abyste se k němu vrátil.

Tipy na ozkoušené salóny:

Kadeřník Roman Janota, kadeřnictví La Fayette, pasáž Metro, Národní 25, Praha 1

Toni&Guy, Dlouhá 13, Praha 1

Thomas Szymik, Belgická 14, Praha 2