Jak se stát zrůdičkou rychle a trvale

S permanentním make-upem budete vypadat lépe a ušetříte spoustu času. Budete stále upravená. Budete krásnější. Přesně takhle se nejrůznější tetovací a kosmetické salóny snaží přesvědčit ženy, aby si nechaly na obličej vymalovat nové obočí, větší rty nebo oční linky. Zní to dobře. Jenže výsledek je někdy otřesný. Když to totiž tatérka nebo kosmetička neodhadne, přežene nebo prostě jen neumí, proměníte se na pár příštích let ve zrůdičku, která se bude děsit každého pohledu do zrcadla. Nejděsivější bývá špatně vykreslené, příliš výrazné nebo nepřirozeně vytetované obočí.

 

Umělkyně v salónech se dokážou vyřádit i na rtech.

 

 

 

 

 

Máloco působí nepřirozeněji, než tmavá kontura kolem rtů. Když navíc tatérce ujede ruka a udělá konturu křivou, je vymalováno. Naštěstí, oproti zpackanému obočí, se dají zpackané rty lépe zakrýt třeba rtěnkou.  Většinou ale stejně nezbývá nic jiného, než zajít do renomovaného salónu, aby tu hrůzu aspoň trochu vyspravili. Na takovém zákroku, jakým permanentní make-up je, se rozhodně nevyplatí šetřit. Je potřeba počítat s investicí v řádu několika tisíc korun. A rozhodně není dobré vybrat si salón podle toho, že je levnější, než jiné. Sama bych třeba nikdy nešla do salónu, který nabízí permanentní make-up na slevových portálech. Buď totiž jde o salón nový, který se snaží teprve si vybudovat klientelu a jméno – a u něj fakt není záruka, že odvede kvalitní práci. Anebo jde o salón, který existuje už delší dobu, ale klienty prostě nemá a musí je shánět, kde se dá.

Jeden takový salón z Kladna nabízel nedávno svoje služby prostřednictvím serverů berslevu.cz, slevomat.cz, slevmeto.cz, vouchery.cz, slevin.cz, eslevy.cz a dalších. Když jsem mrkla na web salónu, okamžitě mi bylo jasné, že tady bych si nenechala vytetovat ani pihu na šíji. Takhle vypadá oficiální web salónu. První, co mě praští do očí, je nápadný rozdíl v kvalitě zveřejněných fotografií. 

 Ano, všechny ty technicky dokonalé fotky jsou úplně odjinud, než právě z tohohle salónu. Takže jestli máte pocit, že tady dělají naprosto dokonalý permanentní make-up, rychle na to zapomeňte. Většina fotek je totiž z propagačních materiálů jiných firem anebo z fotobank. Hned první obrázek vlevo je mezi majiteli salónů velmi, velmi oblíbený. I další fotky se hemží internetem ve velkém. A evidentně jejich autorem není kladenský salon.

A to je přesně důvod, proč bych se tomuhle zařízení obloukem vyhnula. Pokud totiž nabízí něco, co prezentuje cizími fotkami, svědčí to o jediném: Nemá se čím pochlubit. Buď nemá dostatek zlušeností nebo je jeho práce na takové úrovni, že ji nechce ukazovat. Jak tedy poznat ten správný salón? Zeptejte se na to, kam zajít, kamarádek,  kadeřnice nebo nehtařky – právě u nich se podobné věci řeší často a měly byste dostat aspoň nějaký tip. Hledejte v internetových diskuzích zkušenosti s konkrétními salóny. Prohlédněte si webové stránky salónů, vyhýbejte se těm, které mají na stránkách fotky nekvalitní nebo fotky cizí. Zjistěte si  objednací dobu – pokud vám kosmetička nabídne termín pozítří, zřejmě nemá příliš mnoho klientů. V kvalitních salónech se dveře netrhnou a objednací doby jsou dlouhé. Vyplatí se počkat si. Nízká cena je podezřelá. Levný salón často pracuje s nekvalitním materiálem, barvami a přístroji. Jenže vy pak budete mít tuhle parádu na obličeji několik let.