Jak se starat o kudrnaté vlasy?

Základ je kvalitní střih a výživa. Kudrnaté vlasy jsou totiž složitější na střih a sušší než ty rovné.

Kdo má vlasy rovné, chtěl by kudrnaté, kdo kudrnaté, přál by si alespoň v nějaké životní fázi vlasy rovné. Velkou výhodou přirozeně kudrnatých vlasů je minimum práce. Žádné žehlení, rovnání ani zdlouhavé rozčesávání.

TIP: Díky trvalé na vlasy mohou mít kudrny i přírodní rovnovlásky. A to dokonce šetrným bio způsobem! Při bio trvalé se vlasy upravují, aby nikdo nepoznal, že vlny nejsou přirozené. Jak? Natáčky nesmí být dotažené k hlavě. Celá procedura trvá asi hodinu a půl.

Alfou a omegou kudrlin je ale perfektní střih. A to bývá problém. Málokdo se totiž s kudrnatými vlasy a nůžkami umí vypořádat. Kudrnaté vlasy vyžadují podobnou péči jako vlasy rovné. Není totiž nic horšího než svatozář špatně ostříhaných a prostříhaných kudrnatých vlasů trčících bez ladu a skladu po celé hlavě.

Kudrnaté a rovné vlasy nejsou jen tématem nekonečných holčičích diskuzí, ale seriózní vědeckou otázkou. A vědci mají jasno. Objevili, že za to, jaké máme vlasy, může symetrie nebo asymetrie vlasových folikulů – ty symetrické posílají na světlo vlasy rovné, asymetrické pak vlasy kudrnaté.

Jak se o kudrnaté vlasy starat?

Zpravidla platí, že každé vlasy jsou jiné, ale pár následujících bodů můžeme podle mého aplikovat na všechny typy přirozeně kudrnatých a vlnitých vlasů. Inspirací mohou být stylové Francouzky.

  1. Před umytím vlasy řádně rozčešte všemi směry.
  2. Myjte ideálně hlavou dolů a nezapomeňte na studenou vodu na konci mytí, vlasy se vám budou lesknout alespoň týden.
  3. Po umytí vlasy zabalte do ručníku, nijak mechanicky nevysušujte, jen nechte vodu vsáknout.
  4. Po rozbalení vlasy v žádném případě nerozčesávejte, jen potřeste hlavou. Uschnou vám v přirozených pramenech a vlnách.

Produkty pro kudrnaté vlasy

  • Vlasové mýdlo na suché vlasy z Mrtvého moře, Yarden, 349 Kč
  • Jemný vlasový šampon pro suché vlasy, Havlíkova Apoteka, 1396 Kč