Jak na PayPal?

PayPal je jedna z nejpoužívanějších internetových peněženek. Pokud jste příznivcem nakupování přes internetové obchody, hlavně ty zahraniční a potřebujete zaplatit přes internet, různé Internet bankingové služby nemusí být vždy řešením. Některé obchody například neakceptují platbu z bankovního účtu. Jedna možnost je zřídit si mezinárodní platební kartu. 

Co je PayPal?

Pro větší bezpečnost doporučuji vytvořit si účet na PayPalu. Za základní konto (Personal) neplatíte žádné poplatky, ale má mírně omezení, co se týče množství odeslaných a přijatých peněz. Pokud PayPal využíváte častěji, můžete si účet bezplatně vylepšit, na tyto změny je však nutná platební karta. Pokud chcete využívat PayPal jako obchodník, je tu pro Vás výhodné Business konto.PayPal má v současnosti velmi dobré zabezpečení, a tak se o Vaše peníze nemusíte bát.

Konto

Na začátek navštivte stránku https://www. Paypal. Com / cz (nebo www. Paypal. Com). Na začátek si vytvoříme Personal konto.

Klikneme na odkaz „Sign up“ v horní části obrazovky, nebo vlevo pod přihlašovacím formulářem. 

Vybereme si zemi, jazyk rozhraní a klikneme na možnost „Get Started“ v okénku „Personal“.

Korektně a pravdivě vyplníme následující formulář. Ikonkou „Agree and create Account“ si vytvoříme konto.

Po přihlášení se nám zobrazí přehledná obrazovka. Slovenské banky zatím neposkytují možnost vložit si na PayPal účet peníze z bankovního účtu.Jedna možnost, jak na účet peníze dostat, je vydělat je v zahraničí a nechat si je přeposílat na PayPal. Další možností jsou internetové „směnárny“ – za převod na jejich účet Vám vloží hotovost na PayPal. Zde se však nevyhnete mírným poplatkem a některé společnosti mohou být tzv. Scam – Vy jim pošlete peníze, ale oni svou část dohody nedodrží, okradou Vás a zmizí.Velký pozor při tomto postupu!

Pokud vlastníte mezinárodní platební kartu, můžete si ji bezplatně přidat na PayPal. (Z karty Vám sice strhnou poplatek, ale po ověření karty Vám ho vrátí). Kartu si přidáte kliknutím na odkaz „Get Verified“. Po správném vyplnění údajů počkáte (obvykle pár dní), dokud se karta ověří. Pokud proběhne ověření úspěšně, místo odkazu „Get Verified“ se objeví „Verified“.Pokud si chcete vylepšit Vaše konto, klikněte na odkaz „Upgrade“. Pozor, při upgradnutých kontech se objevují už i poplatky. Pokud byste si chtěli účet náhodou „downgrade“ postup je obtížnější.

Po přihlášení klikněte na „Contact Us“.

Dále klikněte na „Help by email“ a pak „Contact Customer Service“.

Vlevo na panelu klikněte na „My Account Profile. „. 

Na pravém panelu vyberte možnost „Downgrade Account“.

Pozor, downgrade je možné převést pouze jeden jediný jednou! Proto si to dobře rozmyslete!

Na úvodní stránce máte pěkný přehled o přijatých a provedených platbách.

Pokud si chcete hotovost z PayPalu poslat zpět na kartu, nebo bankovní účet (dokonce iv České republice), klikněte na odkaz „withdrawal“. Transakce trvají průměrně od pár dní do jednoho týdne. 

.