Jak mě zklamaly Lidovky

Lidovky jsem vždycky pokládala za noviny seriózní. Až do 12. prosince. To jsem totiž na jejich titulní stránce našla článek s titulkem „Nova propouští: odejít má i Dumbrovský, Fialová či Ochotská“ Problém je v tom, že stejný článek vydal ten den Blesk na svém webu. O pět hodin dřív.

A ještě větší problém vidím v tom, že Lidovky sice citují Blesk (nejspíš se jim nepodařilo sehnat nikoho, kdo by ty zaručené informace Blesku potvrdil), zároveň, stejně jako Blesk, ale citují i mluvčího Novy, který propouštění moderátorů rezolutně v obou článcích odmítá jako naprostý nesmysl. 

U seriózního titulu typu Lidovek bych opravdu nečekala, že převezme článek z bulváru. Už vůbec bych nečekala, že když se v bulváru píše, že se děje něco, co všichni zainteresování oficiálně popírají (kromě anonymního zdroje), s klidem to ve stejném duchu (a se stejně zavádějícím titulkem) plesknou na svůj web.

O čem to je? O snaze zvednout čtenost dříve seriózního deníku bulvárním článkem postaveným na tvrzení anonymního zdroje? Nebude nakonec efekt takový, že čtenáři, kteří ten bulvár nevyhledávají, vymažou ze záložek právě ty Lidovky a místo přílivu čtenářů milujících bulvár dojde k odlivu těch, co ho nemusí?

V každém případě mě Lidovky nemile překvapily.