IT Girls z pražského fashion weeku

Pražský fashion week sekunduje těm světovým i v castingu. Nechyběla etnická diverzita, modelové z řad neprofesionálů a nadějné budoucí hvězdy.

Modelky s velmi slibnou kariérou

Už tradičně se na MBPFW objevila Tereza Debnárová a Vanda Knápková, novou tváří byla Slovenka Sara Antal, která se může pochlubit mezinárodní kariérou. Na pražském fashion weeku byla k vidění na přehlídce Nehera a na Jakubu Polankovi. 

Všechny tři modelky mají společné to, že si člověk snadno zapamatuje, jak vypadají, a mezi ostatními vyčnívají pro noblesní chůzi, schopnost pozvednout jakýkoliv outfit a zajímavou tvář.

Celebrity

Pokud mají někteří návrháři svou múzu, většinou jí zapojí také do samotné show. Nejpatrnější to bylo u Kateřiny Geislerové, kdy jako první vyšla Simona Krainová (za skandování „jsi krásná“ od Kairy K. Hrachovcové), defilé pak uzavírala Jana Plodková.

Pokud Kateřina Geislerová, na jejíž přehlídku dorazily i její hvězdné zákaznice, osloví zralejší dámu, která chce investovat do českého designu, Michael Kováčik bude bavit ty, které chtějí ukazovat své tělo.

Což o to, jeho múza Aneta Vignerová ho má pěkné, ale těžko říct, co se stane, pokud se jeho modely dostanou do rukou ženě s duší diblíka.

Zralé ženy

Nehera oslovila také modelky, kterým už není náct. Jak osvěžující! Martina Šmuková i vlasová a módní stylistka Martina Matyášová vypadaly úchvatně. Možná, že pokud budou další návrháři pracovat s dospělými, sebevědomými, opravdovými ženami, zákaznice jim přibydou.