Ikona: Keanu Reeves

Táhne mu na 50. Překročil magickou věkovou hranici, kdy se muži v Čechách začínají podobat dědečkům na starých fotografiích, ale to on ne. Vypadá dokonale. V jeho temných očích by se chtěla utopit mnohá/mnohý z nás.

Možná za to může onen exotický původ, který podobně provází dalšího krasavce Johnnyho Deppa, asi na tom něco bude. Nebo za to může jeho nedostupná duše, kterou si tak bedlivě střeží před námi všemi? Nejspíše od všeho trochu, nicméně pokud existuje nějaké ocenění pro krále ležérnosti, měl by jí získat právě Keanu.

Kdo by neměl rád jeho dlouhé kabáty, tepláky, kožené boty, dokonalé šátky a šály, vytahanou čepici, sáčka a tenisky? Jen on totiž vypadá i v oblečku na doma při odpolední kávě na Manhattanu dokonale, za což zaslouží módní pochvalu.

Keanu ale nemá moc štěstí na lásku. Zažil si mnohé vztahové prohry, za které ale nemohl. Smrt jeho přítelkyně a dcery, sestry… Možná proto je v jeho pohledu tolik smutku a možná proto se v médiích vždy diskutuje nad každou jeho vzácnou fotografií.

Naposledy šlo o fotku, kdy jí sendvič a tváří se smutně. Okamžitě se strhla diskuze nad tím, zda netrpí šílenými depresemi a podobně. Snad tomu tak není. Každopádně na rozehnání smutku má několik motorek, závody formule a Charlize Theron, svou letitou kamarádku, se kterou to prý teď vypadá poměrně nadějně.