I toto jsou slánky a pepřenky

Slánka a pepřenka: Najdete je v každé kuchyni, restauraci, jídelně a dokonce i u „hladového okna“. Běžně o těchto dvou malých věcech asi nepřemýšlíme. Mají jednu jedinou funkci, vypadají ale různě. Osolit nebo opepřit jídlo si můžete solničkou nebo pepřenkou, která vypadá skvostně a má velmi zajímavý design, ale se stejným úspěchem můžete na dochucení pokrmu použít plastovou krabičku s dírkami, která původně byla určena na bůhvíco.

Onen druhý případ slánek vám ale v tomto článku ukazovat nechceme. Podívejte se na slánky a pepřenky, které vypadají zajímavě, nápaditě anebo jsou zkrátka hezké (případně záměrně odpudivé, viz foto výše). Nechte se těmito originálními slánkami inspirovat, protože i tak obyčejná a běžná věc, jako jsou solnička s pepřenkou, dokáží oživit interiér vašeho bytu.

Slánky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Běžně se používá sklo, plastická hmota, kov, keramika, ale není ani příliš velkou vzácností setkat se s použitím přírodních „surových“ materiálů jako je kámen a samozřejmě také dřevo.

Po stránce designu je nabídka ještě rozmanitější než u materiálů. Zde se meze opravdu nekladou. Plastové jablíčko s hruškou, nejrůznější zvířátka a panáčci jsou opravdu tím nejméně nápaditým, s čím se v tomto sortimentů zboží může člověk setkat. Pokud nesháníte vyloženě to nejlevnější, dopřejte svému stolu v kuchyni trochu toho zajímavého designu a opatřte mu slánku s pepřenkou, která bude bavit vás i vaše návštěvy.