Hvězdné nebe: Paul Newman

Zní to vtipně a neuvěřitelně, ale jeho máma opravdu pocházela z Humenného. Její jméno bylo Terezie Fecková a 26. Ledna roku Páně 1925 se jí v Ohiu narodil syn Paul Leonard Newman. Paní Terezie nemohla tušit, že právě porodila hvězdu stříbrného plátna, nádherného člověka s nejmodřejšího očima na světě.

Vraťme se ještě k paní Terezii Feckovej. Uvědomujete si, že Paul Newman, a tedy i jeho děti a vnoučata mají zákonitě na Slovensku příbuzných? Není to sranda?

Karol: Řekneš mi něco o své rodině, Eva?

Eva: Mám sestru a dvanáct bratranců a sestřenic. A ty?

Karol: Ááále, nic zajímavého. Jinak, moje babička je sestřenice Paula Newmana. 

ČTJ! Pikoškári, jste to vy? Vy jste ti příbuzní? Pokud ano, ohlaste se. Napište nám jaké to je. A do detailů.

Takže tato Terka Fecková (nečíst Ficková!) Si vzala za muže Arthura Newmana, který také nebyl Slovensku vzdálený. Byl synem emigrantů pocházejících z Polska a Maďarska. Spolu měli dva syny – Paula a Arthura. Nežili si špatně, vlastnili výnosný obchod se sportovním zbožím. Lépe než v Humenném okopávat krumple a pást ovce.

To, že Paul Newman dobyl Hollywood víte a můžete si o tom přečíst kdekoliv. Já vám ho chci představit i jinak než „jen“ Oskarové legendu. Tento chlap byl anděl. Nepíši to jen pro ty pomněnkové oči. Newman svůj život zasvětil charitě a pomoci nemocným dětem. A o tom je třeba mluvit, aby se nezapomnělo.Všechno to začalo v roce 1985, kdy Paul založil potravinovou společnost Newman ‚s Own , která začala vynášet velké peníze. Newman se rozhodl veškerý zisk věnovat charitě. Dodnes společnost darovala více než tři sta milionů dolarů. Tři sta milionů dolarů .. A teď si představte všechny ty zbytečné Parisky a Kardashianky. Pan Newman, nevím kde momentálně jste, ale doufám, že je vám tam dobře, sklání se před vámi.

Mr. Blue Eyes