Holly Woodová a punkový Met Ball

Výroční kostýmní galavečer Met Ball se tentokrát konal na téma ‘Punk: od chaosu po couture”. Celebrity – respektive jejich stylisté – se toho chopili, jak uměli, ale někteří ho i úplně ignorovali. Ve zkratce lze říct, že sestavovat žebříček nejhůře oblékaných se v případě tohoto Met Ballu snad ani nevyplatí.

Miley Cyrus si v pudrových šatech se síťkou od Marca Jacobse po dlouhé době nehrála na sexuální symbol (aka nebyla skoro nahá, jen tak vypadala), i když ji tímto titulem právě ošerpoval časopis Maxim, (protože byla v poslední době pořád skoro nahá).

Holly fakt není kluk, ale uznale přikývla, když loni první místo za nejvíc sexy jsoucno vyhrála Mila Kunis. Jenže letos se redaktoři Maxima přiznali, že v okamžicích nejupřímnější samoty nejraději myslí na číratou Miley Cyrus s odstátýma ušima.

Tak nezbývá než dedukovat dál – nejvíc přitažlivé jsou asi ta jejich jména. A Mileyin bodlinový účes Holině něco důvěrně připomíná – její vlastní vlasy, když jí bylo 13 let a nazpaměť uměla písničku Humusák od Ééček (stále umí, právě se přesvědčila). A to je fakt všechno, jen NE sexy.


Kim Kardashian se Met Ballu zúčastnila poprvé v doprovodu svého partnera rappera Kanye Westa, který na akci vystupoval. Den předtím údajně večeřeli u Anny Wintour, což je pokrok, protože Wintour dlouho hvězdnost americko-arménské krasavice úplně neuznávala a na ples ji odmítala pozvat.

Kimmie to teď nemá lehké, je těhotná a až se narodí malý East Kristus Kardashian West, tak jeho tatínek prý odjede na turné. Na míru ušitá zběsile květinová róba prodloužená rukavicí značky Givenchy od Riccarda Tisciho vzbudila pozornost, rozporuplné reakce a šuškandu.

Holly to připomnělo ostrý pohled její matky na číro prvního kluka, kterého kdy přivedla domů. V tomto smyslu zadání PUNK Kim asi neotřele splnila, i když celému tomu vtipu pravděpodobně rozumějí jenom ona, Kanye a Tisci.

Nejdojemnější – minimálně podle modelky Coco Rocha, která tento moment ztweetovala – byl Kanyeho koncert, do kterého zařadil i miniserenádu pro svoji v poslední době extrémně kritizovanou dámu. “Nenech se od nikoho rozhodit, jsi úžasná,” zpíval a díval se jenom na ni.

Paní Madonna si vzala název výstavy v Metropolitní opeře k srdci naprosto otrocky. Znovu vidíme kostým Givenchy by Riccardo Tisci, ale tentokrát bez fantazie a vlastně úplně hloupý. “Byla jsem velký fanoušek Sida Viciouse a Nancy” – snad ví, že Sex Pistols nebyli oni dva, že jo? -, ”ale hlavně jsem nechtěla být moc doslovná”, řekla o svém výběru. Co k tomu dodat, aby si člověk nezničil karmu? Holly je prostě proti.

Naopak Sarah Jessica Parker se k tomu postavila jako chlap a na hlavě vztyčila Číro od Philipa Treacyho (a v jedné chvíli ukázala i kalhotky, když si nadzvedávala psychedelickou róbu Gilese Deacona, aby ukázala kárované kozačky).

Za to, že není nudná, se dostala na seznam nejhůře oblečených skoro všude, ale určitě ne tady v koutečku Holly Woodové. Jako jedna z mála totiž vypadala, že se opravdu bavila, téma večera uchopila vskutku kreativně a poskládala různé odkazy na britský punk propojených s vysokou módou do zábavného kaleidoskopu. A její účes byl dokonalý.

Tisci si asi ušil druhé ruce, protože těžké zlato-černé šaty od něj oblékla také Beyoncé. Spolu s Kim i ona navlékla rukavice a obula odvážné boty ve stejném designu jako měla róba. A ani ona s největší pravděpodobností v životě punk neslyšela. Holly nepochybuje, že i v těchto couture holínkách zatancuje perfektně variaci ze Single Ladies, ale dala by v nich kvalitní Pogo? Toť otázka.