Holly Woodová a módní PLES(k)

Ve čtvrtek se koná první všeumělecký ples RAJÓN GALA, který pořádá Galerie Laboratorio. Kde hledat inspiraci nebo příklady, jakým směrem se určitě nevydat? I mistr tesař a hvězdní stylisté se někdy utnou, a tak se Holly podívá na zoubek (a občas bohužel i pod sukni) těm, kterým se výběr správného oděvu v minulosti úplně nepovedl.

Příliš krátké šaty a příliš dlouhé rukávy

Zdroj: Mirror.co.uk

Modelka Naomi Campbell se ruku v ruce s hercem Antonio Banderasem zúčastnila květnového charitativním plesu Life Ball ve Vídni, aby společně upozornili na hrozbu AIDS/HIV. Na fotce lze vidět hned několik módních přehmatů a to jaksi doslova.

Naomi se oblékla do kanárkových tubových šatů s třásněmi, které vypadají určitě efektně při tanci, o který na plese jde především. Jenže ouha, tento model nedrží na těle ani při obyčejné chůzi, a to jak nahoře, tak i dole. Jestli jsou člověku nějaká pravidla bontonu jedno, měl by se vyvarovat takto krátkého a upnutého střihu už jen z praktických důvodů.

Stárnoucí Antonio vypadá v tmavém obleku dobře jako snad každý muž, ale měl by si pro příště pořídit sako s kratšími rukávy tak, aby vykukovala košile a manžety. Ocení ho, až bude příště sbírat Naominy svršky ze země a nebude chtít dávat celý svůj drahý ansámbl ihned do čistírny.

Příliš průhledné šaty

Zdroj: vogue.co.uk

Návrhář Marc Jacobs se na letošním „plesu plesů“ Met Ball v New Yorku vyřádil, jak už dlouho nikdo. Legendární akci pořádá každoročně magazín Vogue a je věnována osobnostem fashion nebe: tentokrát se jednalo o italské návrhářky Miucciu Pradu a Elsu Schiaparelli.

Jacobs prý na jejich počest nechtěl nudit v obleku a tak ze skříně vytáhl „obyčejné krajkové šaty“ a obul si něco, co beze zbytku naplňuje slovní spojení ‚pánský střevíc’. Na Shakespearovských slavnostech prý od května postrádají jeden pár a Jindřich VI. se tak musel hrát bos. Jediné, co Marc dle etikety spořádaně splnil, jsou černé ponožky předpisově sahající do půl lýtek.

No. Všichni, kdo sledují módu byť jen koutkem oka, si tuhle ‚šau‘ pamatují. Jacobsovi se povedla vlastně geniální performance – vypadal jako naprostý blázen, vysmál se high society události roku, ale Anna Wintour ho nemohla vyhodit, protože si svoje místo u stolu pravděpodobně slušně zaplatil (lístky na tuhle srandu stojí až 250 tisíc dolarů).

Jenže pozor! Nikdo ho v podstatě ani nezkritizoval. Možná ze strachu před znemožněním, že ‚tomu asi stejně nerozumím’, který čas od času přepadne každého z nás si módní experti, ostatní hosté, návrháři i novináři vzájemně přitakávali, jak úžasný styling taková průhledná krajka přes bílé boxerky vlastně je. No a ta kombinace maskulinity silných chlapských stehen s klasickou vintage kabelkou? Trefa do černého, fakt…

Krajka se samozřejmě do společnosti nosí a nosit bude: naposledy ji Holly viděla v háčkované verzi na návrhářce Haně Noble alias „Lazy Eye„ při předávání cen Czech Grand Design a obě – Hana i látka – byly nádherné. A dnes už je vlastně i jedno, zda na sobě takové šaty chce mít žena či muž. Ale každý v nich musí za všech okolností vypadat jako OPRAVDOVÁ DÁMA!

Šaty za 7 milionů, které jsou ošklivé

Zdroj: plesvopere.cz

Vendula Svobodová na Plese v Opeře zazářila a není to myšleno obrazně.  Na šatech ten večer pyšně nosila 99 safírů, nějaké ty drahokamy a čtrnáctikarátové zlato. Celá toaleta od slovenské návrhářky Jitky Klett stála téměř sedm milionů korun, čímž čtenáře vydatně krmily všechny fungující české bulváry.

Důstojná tmavá modř, kožešina linoucí se přes dmoucí ňadra, drahé kamení a metry a metry exkluzivní látky – prostě „Droběna styl“ doladěný do posledního detailu. Nejhorší na tom celém je, že Svobodové to od krku nahoru vlastně docela slušelo.

„Jsem poctěna, že si Jitka Klett vybrala právě mě, abych předvedla tyhle šíleně drahé šaty ve společnosti,“ prozradila ‚stydlivě‘ Vendula Ahaonline.cz.

Z toho si lze vzít krásné poučení – člověk nepotřebuje róbu za 7 milionů, milion, sto tisíc, ba ani za tisícovku. I na Oscary se dá obléci třeba za 50 korun ze sekáče, když člověk vyhrabe ty pravé šaty, které mu prostě úplně obyčejně sluší. Tím jediným opravdu ohromí!