Hnědé vlasy

Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy. Správná barva a střih vlasů dokáží z každého člověka vyčarovat krásnou labuť.

Barva, kterou je možné vidět nejčastěji, je hnědá. Tato barva reprezentuje přátelskost, společenskost a důvěryhodnost. Hnědá sluší téměř každému. Je však důležité vybrat ten správný odstín.

Hnědé vlasy pasují k tmavé i k světlé pokožce. Mezi nejoblíbenější odstíny patří oříškově hnědá, nugátová nebo sytě kaštanová. Hnědá je neutrální barva, takže je vhodná pro jakoukoliv barvu oblečení, make-upu nebo doplňků.

Blond a rudá barva vlasů

Blond vzbuzuje u mužů největší pozornost, tato barva působí svůdně, graciézně nebo nevinně. Nejvíce sluší lidem, kteří byli blond už v dětství – daný člověk má správný tón pleti. Světlé blond vlasy zviditelňují chybičky na obličeji, na druhé straně tmavý blond všechno maskuje.

Při volbě světlé nebo tmavé blond barvy je znovu rozhodující tón pleti. K světlé pokožce sluší studené blond odstíny, k tmavé pasují odstíny medová, zlatá či karamelová.

Pokud na sebe rádi upozorňujete, rudá barva je tu pro vás. Tato barva se hodí převážně pro mladé ženy. U starší pleti se projevuje tak, že člověk následně vypadá ještě starší. Výběr odstínu je dobré přizpůsobit barvě očí.

Zářivá rudá pasuje k světle modrým očím, k zeleným očím pasuje teplá rezavá. Originál rudé vlasy jsou velmi vzácné. Tito lidé vytvářejí úplně samostatnou kategorii a odlišují se také v typu pokožky a dokonce i ve stavbě obličeje. Obvykle mají velmi světlou pokožku pokrytou pihami, modré oči a světlé ochlupení.