H&M uvede kolekci s Isabel Marant

Švédský řetězec a boho královna pařížské módy uvedou společný projekt 14. listopadu. Po módních domech Marni, Maison Martin Margiela, Lanvin, Sonia Rykiel nebo Viktor&Rolf je Isabel Marant dalším prestižním návrhářem, který nabídne svou tvorbu masám.

Isabel Marant se narodila a vyrostla v Paříži. Už na střední škole začala šít šaty na zakázku. Po absolvování vyhlášené školy Studio Berçot se postupně v módní branži vypracovala. Začala linií šperků, k nim přidala pletené oděvy a nakonec v roce 1994 uvedla svou kolekci, která je synonymem celé její tvorby.

Dnes provozuje silnou módní značku, která slaví úspěch na mezinárodním poli, a celosvětový řetězec butiků. Její elegantní pařížský styl, který představuje směs bohémství a krejčoviny zdůrazňující pánské prvky, je každou sezonou oblíbenější.

Nešlo si nevšimnout, že letošní jarní kolekce H&M byla její tvorbou výrazně inspirována. Byla to už tehdy indicie společného projektu?

Samozřejmě jsou fanoušci zvědaví, jak bude oblečení vypadat, ale představují si hodně třásní a výšivek, umělý kožich, kalhoty s potiskem, etno šperky.

Zatím se ale musí nechat překvapit. Dobrá zpráva je, že kolekce bude k dostání nejen v 250 obchodech po celém světě, ale i na internetu.