H&M HOME

Na právě skončeném Designbloku měl svou expozici i švédský řetězec H&M. Nebyla to ovšem prezentace jejich nejnovější oděvní kolekce, jak by se dalo předpokládat, ale do povědomí české veřejnosti se ve vagónu na Nákladovém nádraží Žižkov ‚háemko‘ nově uvedlo jako zdatný konkurent IKEA (alespoň co se interiérové dekorace týče).

Instalaci pro podzimní kolekci H&M HOME nesoucí název ONA A VLK vytvořili sochař Matěj Hájek a fotografka Bet Orten ve spolupráci s Kateřinou Papežovou z H&M. Cílem jejich práce bylo ukázat, jaké může být soužití dvou zdánlivě odlišných bytostí v jednom společném prostoru. V prostoru, kterému se říká domov, kde se dva lidé setkávají a definují své „území“.

Ona miluje vše živé, vzdušné a krásné, a tak se ve svém dámském budoáru nechává ukolébat romantickými tvary, měkkými poduškami a sklenicemi plnými poupat růží.

Nachází se tu židle potažená látkou z polštáře z organické bavlny s obrázky špačků a paraván, na který byl použit závěs potištěný motivy z herbáře. Z lodního kufru vykukují hebké přikrývky a krajkové polštáře. Na stěně visí talíře a celou atmosféru dotváří skleněné dózy a vázy.

On dlí ve své noře, temné a vlhké, obehnané stěnou zdánlivě nepropustnou, hoví si ve svém doupěti z materiálů, jimiž nic neotřese. Vládne tu dobře utříděný chaos. Na stěnách jsou použity přehozy z umělé kožešiny a vlněné plédy z aktuální kolekce. Na obráceném torzu pařezu trůní porcelánová dóza.

H&M HOME spojuje módu a interiérový design vlastní řadou bytových textilií a doplňků už od roku 2009. A stejně jako v případě oděvní kolekce se snaží dopřávat svým zákazníkům velký výběr aktuálních trendů za příznivé ceny.

Kolekce H&M HOME je k dostání v nákupní galerii Myslbek v ulici Na Příkopě a od 28. listopadu i v obchodním centru Nový Smíchov, kde bude v nabídce i dětská a řada pro novorozence.