Hliníkové rolety

Na trhu se vyskytuje několik typů rolet určených do exteriéru. Jsou to hliníkové, podomítkové, plastové rolety, rolety Exte a jiné.

Exteriérové ​​žaluzie patří mezi oblíbené řešení zastínění pokojů a úspory energie, právě proto se v novostavbách stávají neodmyslitelnou součástí.

Proč je lepší zvolit hliník a ne plast? Hliník je pevnější, stabilnější.Plast působením povětrnostních podmínek praská, deformuje se a mění barvu. Plastové lamely nejsou vyztuženy ničím, takže neposkytují tepelnou izolaci, během dne také propouštějí velké množství slunečního záření. Hliník nekoroduje, plechové bubny u plastových lamelách ano.

Hliníkové rolety mají velké množství výhod.Mají vynikající ochranu proti slunci, ochrana proti úniku tepla, také zvukově izolují, chrání konstrukci oken před povětrnostními podmínkami, mají extra ochranu proti vloupání (rolety jsou vybaveny speciální pojistkou, která zabrání pokusu o zvednutí rolety). Dalším velmi důležitým plusem je, že poskytují soukromí pro nežádoucími pohledy z ulice.

Roleta se skládá z bubnu, lamel a bočních kolejnic, v nichž se pohybují lamely.Buben je vyroben z tvrzeného hliníkového profilu. Lamely a boční kolejnice jsou z hliníku, vyplněné polyuretanovou pěnou (kvůli tepelné a zvukové izolaci).

Ovládání může být realizováno ručně (pomocí šňůrky, v tomto případě je třeba propojit vnější roletu se šňůrkou uvnitř), nebo pomocí elektromotoru – ať už na dálkové ovládání nebo přes vypínač.Pokud máte v domě více takových rolet, existuje dálkové ovládání, které umožňuje ovládat všechny rolety zvlášť.

Rolety se montují na okenní rám z vnější strany – čtyřbodové nebo šestibodový (záleží na velikosti rolety). Při zvolení vhodné barevné kombinace jsou tyto rolety také pěkným estetickým a designovým doplňkem.

.