Hit letošního léta – perforované letní kozačky

picture-29-1369836218-4547355

Aktuálním hitem jarní a letní sezony jsou stylové a moderní dámské jarní a letní kozačky. Kozačky jako takové (bez sezonního rozlišení) jsou jednou z nejoblíbenější dámskou obuví, která ženským postavám velmi lichotí. A protože si jsou ženy vědomé toho, že v kozačkách prostě vypadají sexy a neodolatelně, nechtějí se rozloučit s vysokými botami ani v letním období.

Co si budeme namlouvat, když si nazujeme kozačky k letním rozevlátým šatům vypadáme přitažlivěji než v nízkých sandálech. A tak jsme letní kozačky zařadili do svých botníků s velkým nadšením.

Kozačky na jaro a léto

Dámské kozačky nejsou pouze typická zimní obuv. Kozačky se nosí i na jaře a v létě. Jarní a letní kozačky do České republiky pronikají pozvolna od roku 2008 a výrobci obuvi očekávají v letošním roce jejich boom. Mezi značky vyrábějící jarní a letní kozačky patří H3 Shoes, Trendy too, Claudia Ghizzani, Tamaris, YVES SAINT LAURENT a další.

Ačkoli jsou jarní a letní kozačky velmi populární, existují i jejich odpůrci, kteří tvrdí, že se kvůli nějakému novému trendu nebudou pařit v létě v kozačkách. Ale toto tvrzení je jen předsudek, mýtus nebo naprostá nevědomost, protože sami návrháři samozřejmě počítají s tím, že letní kozačky musí být vyrobeny z lehčích a vzdušnějších materiálů, aby v nich nohy netrpěly a nebyly zapařené, a tak jsou pro letošní léto letní kozačky perforovány (dírkovány), aby měly nohy zajištěn průchod vzduchu.

K čemu lze letní kozačky nosit

Letní kozačky si ženy vybírají jak k džínům a šortkám, tak k sukním a kalhotám. Kozačky se dobře vyjímají i na ženách, které si oblékly legíny s delší tunikou a sáčkem ve stejné barvě bot.

Délka letních kozaček

Délku letních (a potažmo i zimních) kozaček lze rozdělit do čtyř velikostí. Jednou z délek je kotníková délka, bota dosahuje ke kotníku. Další délka kozaček končí pět centimetrů pod kolenem, jiná délka bot je do půli lýtek a poslední délka je nad kolenem. Při výběru délky je třeba pamatovat na to, že vysoké kozačky sluší pouze ženám s dlouhýma nohama, zatímco délka kozaček do půli lýtka sluší ženám všech postav.

Letní kozačky na jaro a léto 2014

Letošním aktuálním trendem letních kozaček, jak jsem již v úvodu zmínila, jsou kožené či koženkové letní kovbojské kozačky, které mají přezky nebo kožené řemínky a jsou perforované. Co se týče barev, letním kozačkám dominují pestré barvy, ale výjimkou nejsou ani klasické, přírodní tóny.