Hit letošního léta – perforované letní kozačky

Hitem jarní a letní sezony jsou stylové a moderní dámské jarní a letní kozačky. Kozačky jako takové jsou jednou z nejoblíbenější dámskou obuví, která ženským postavám velmi lichotí. A protože si jsou ženy vědomé toho, že v kozačkách prostě vypadají sexy a neodolatelně, neopouštějí vysoké botami ani v letním období.

Když si žena nazuje kozačky k letním rozevlátým šatům, vypadá přitažlivěji než v nízkých sandálech. A tak se letní kozačky řadí do ženských botníků s velkým nadšením.

Kozačky na jaro a léto

Dámské kozačky nejsou pouze typická zimní obuv. Kozačky se nosí i na jaře a v létě. Jarní a letní kozačky do České republiky pronikají pozvolna od roku 2008. Mezi značky vyrábějící jarní a letní kozačky patří H3 Shoes, Trendy too, Claudia Ghizzani, Tamaris, YVES SAINT LAURENT a další.

Ačkoli jsou jarní a letní kozačky velmi populární, existují i jejich odpůrci. Ti tvrdí, že se kvůli nějakému novému trendu nebudou pařit v létě v kozačkách. Ovšem toto tvrzení je jen předsudek, mýtus nebo naprostá nevědomost.

Sami návrháři samozřejmě počítají s tím, že letní kozačky musí být vyrobeny z lehčích a vzdušnějších materiálů, aby v nich nohy netrpěly a nebyly zapařené. Proto jsou letní kozačky perforovány (dírkovány), aby měly nohy zajištěn průchod vzduchu.

K čemu lze letní kozačky nosit

Letní kozačky si ženy vybírají jak k džínům a šortkám, tak k sukním a kalhotám. Kozačky se dobře vyjímají i na ženách, které si oblékly legíny s delší tunikou a sáčkem ve stejné barvě bot.

Délka letních kozaček

Délku letních (a potažmo i zimních) kozaček lze rozdělit do čtyř velikostí. Jednou z délek je kotníková délka, kdy bota dosahuje ke kotníku. Další délka kozaček končí pět centimetrů pod kolenem, jiná délka bot je do půli lýtek a poslední délka je nad kolenem.

Při výběru délky je třeba pamatovat na to, že vysoké kozačky sluší pouze ženám s dlouhýma nohama, zatímco délka kozaček do půli lýtka sluší ženám všech postav.

Letní kozačky na jaro a léto 2014

Aktuálním trendem letních kozaček, jsou kožené či koženkové letní kovbojské kozačky. Mají přezky nebo kožené řemínky a jsou perforované. Co se týče barev, letním kozačkám dominují pestré barvy, ovšem výjimkou nejsou ani klasické přírodní tóny.