Háčkované kozačky: módní výstřelek nejen letošního léta

picture-29-1369836218-9861040

Už jsem si toho všimla v zimě, když jsem se procházela ve sněhu v ulicích města. Paní, které se snaží zastavit čas, dámy ve středních letech i mladičké slečny nosily na nohou boty, tzv. válenky, které se do sněhu, zimy ani mrazu absolutně nehodí. Jsou na nohou takřka k ničemu. Nohu nezahřejí, před mokrem neochrání, a když jsou boty vlhké, tak navíc zplstnatí a parádu proto taktéž žádnou neudělají.

Myslela jsem, že už mě jiný módní nesmysl nepřekvapí. Ale to jsem se mýlila! Hitem letošního jara a léta se staly stejně absurdní boty, tzv. háčkované kozačky (letní kozačky, krajkované kozačky). Vidím je nosit zcela běžně, ale praktické využití pro ně nevidím. Háčkované kozačky nosit v létě, když je venku 35 °C, mi připadá mírně řečeno uhozené. A navíc si neumím představit ten puch, když si v takovém vedru boty vyzuji.

Nicméně prach a špína na ulicích taky nejsou příznivci zrovna nejčistší obuvi. A zpocená noha v botě také udělá svoje – bota se může zdeformovat a nevzhledně rozšlápnout.

Pokud bylo vaším úmyslem vypadat pěkně a přitažlivě, pak lze doporučit, abyste si z těchto bot nedělala boty vycházkové, nýbrž boty do interiéru, protože zaprvé nebudete mít strach, že vám boty zvlhnou (ať už v zimě kvůli sněhu, nebo v létě kvůli potu), a za druhé se vyvarujete pocitu, že na vás každá druhá žena podivně zírá (a věřte že to není závistí).

Podle mého názoru háčkované kozačky vyvrhlo na svět mezi lidi samotné módní peklo. A ještě teď se v tom módním pekle musí někdo moc hlasitě smát, až se za břicho popadá, když vidí, jak v té „stylové“ letní obuvi brázdí vyhřátými ulicemi stovky zpocených nohou. Ale (jak se říká) proti gustu, žádný dišputát.