FRENCH TOUCH / Hermès homme SS 2014

Pánské kolekce bývají obvykle mnohem střízlivější než ty dámské, ať už jde o jakýkoli módní dům. A ani show Hermès na fashion weeku v Paříži nebyla výjimkou.

Designérka Véronique Nichanian touto kolekcí oslavila čtvrt století na postu kreativní ředitelky pánské módy této značky, a jak se zdá, hned tak ji neopustí. Její práce není jen hluchou ozvěnou aktuálních trendů, ale především nese znaky samotné filozofie Hermès – tedy nadčasovost a precizní zpracování citlivě skloubené s moderností.

Na první pohled pánské modely upoutají svojí vznešenou střídmostí a zároveň bohémskou rozevlátostí. Barevně se pohybují v odstínech šedé a modré, které se potkávají v zastřených i jasných tónech – ocel, beton, stříbro, mraky, oceán – doplněné o smaragd a siennu pálenou.

Při bližším zkoumání pak lze vidět tradičně kvalitní přírodní materiály, které jsou však netradičně zpracovány – například bunda z křížené jehněčiny plynule přecházející z hladka do nubucku a nebo nubucková mikina.

Přesná kombinace těchto charakteristik pak jen umocňuje nositelnost celé kolekce. V tom ostatně tkví kouzlo Hermès dnešních dnů – esence french touch adaptovaná na současnost.

A právě proto by tato kolekce mohla být velmi podnětná pro české muže, kteří si stále ještě někdy neví rady se svou garderobou. Když si člověk odmyslí oněch několik kožených trik, mikin a kalhot, zbydou mu lněné a bavlněné kousky doplněné hedvábím nebo kašmírem – neboli ultra pohodlná klasika, která se osvědčí jak ve městě, tak na dovolené.

Kdo se inspiruje kolekcí Hermès, pak se rozhodně nemusí bát módního faux pas.