Fifty-fifty

V Praze je second-handů spousta. Ale žádný není jako Fifty-Fifty. Buď člověk naráží na hrabárny, kde se potkává s lidmi, kteří nehledají stylové úlovky, ale chtějí hlavně ušetřit. Nebo tu je pár luxusnějších vintage shopů, co dokáží pořádně vysát peněženku.

Fifty-Fifty je ráj. Všechny ty retro šaty, svetry, kabelky se sem dováží z Hamburku. O to víc jsou překvapující ceny. Za svetr 250 Kč, za košili 180 Kč, za kožený batoh 690 Kč. Nádhera.

Inspirující je také sama majitelka, paní Zina. Z fleku by mohla vystoupit z nějaké street style fotky ze Stockholmu nebo Berlína. Rodačka z Moravy žila dlouhá léta v Německu a po návratu do Čech toužila mít něco vlastního. Na vizuálech obchodu a jeho logu spolupracuje se svou dcerou art-directorkou.

Zina a móda, to byla vždy jasná rovnice. „Když jsem byla malá a moje máma mi připravila něco, co se mi nelíbilo, tak jsem někdy ani nechtěla jít do školy. Pořád jsem musela nosit šaty a sukně, přitom já vyznávám jednoduchý, pánský styl,“ vysvětluje Zina.

Naštěstí je tu stále dost zákazníků, kteří Zinin styl oceňují, a také proto u ní rádi nakupují. „Velkou většinu mých klientů tvoří umělecká mládež a cizinci,“ říká.

Obchod je dvoupatrový. Nahoře se nachází pánský sortiment, dole dámský. Je těžké odsud odejít s prázdnou, a to i pro toho, kdo nakupování běžně neholduje.

Second-hand Fifty-Fifty
Slezská 28
Praha 2

Otevřeno: 10-18, pondělí-pátek