Exteriérové ​​žaluzie

Možností jak zamezit přístup slunečnímu záření do místnosti je několik. Jedním z nich je použití exteriérových žaluzií (díky nim můžete plynule regulovat osvětlení místnosti).

Okna jsou vyráběny na míru a také žaluzie se vyrábějí na míru, takže se nemusíte obávat kvůli rozměru vašeho okna. Exteriérové ​​žaluzie je možné umístit na každé okno, v domě i v bytovce. 

Nejpoužívanější exteriérové ​​žaluzie jsou plastové a hliníkové. V každém případě je lepší zvolit hliník. Plastové žaluzie se působením slunce deformují a mění barvu. Hliníkové žaluzie nepodléhají povětrnostním podmínkám.Kromě toho poskytují tepelně-izolační ochranu (zamezují přehřívání i ochlazování interiéru, takže jsou sníženy náklady na vytápění nebo klimatizaci), zvukovou ochranu (roleta je vyplněna polyuretanovou pěnou, která zajišťuje dostatečnou ochranu) a také ochranu proti vloupání – mají speciální pojistku, která nedovolí zvednout roletu z venku.

Exteriérové ​​žaluzie tvoří buben, roleta a boční vodící lišty, ve kterých se pohybuje roleta.Do bubnu je uložena roleta při zvednutí, také se tam může nacházet motor. Tento buben může být normální viditelný, nebo může být umístěn pod omítku. Roleta je tvořena z lamel, jsou dodávány v různých barevných odstínech, jakož i v provedení RAL. Lamely jsou vyráběny v různých typech a různých šířkách. Vodící lišty se montují do okenního rámu z vnější strany. Podle velikosti žaluzie jde o čtyřbodové nebo šestibodové uchycení. 

V rámci ovládání žaluzie si můžete zvolit mezi ovládáním pomocí elektromotoru (na dálkové ovládání nebo přes vypínač) nebo mechanicky (pomocí šňůrky, popřípadě tyčky nacházející se uvnitř).

Tyto žaluzie lze použít také na dveře, nebo jiné prosklené plochy.

.