Dvojčata Trollsenovy

Organizace bojující za práva zvířat PETA si vzala na mušku herečky-návrhářky, které používají ve svých kolekcích pravé kožešiny.

Hairy-Kate a Trashly Trollsenovy jsou animované postavičky, které mají mastné vlasy, kruhy pod očima a vážně špatnou pleť. Co je ale nejhorší: jsou něco jako hraběnka Bathoryová, akorát nepijí krev mladých dívek, ale bezbranných zvířátek. Ochránci přírody byli tentokrát se svou nejnovější křižáckou výpravou proti nošení kožichů skutečně kreativní.

Zášť ekologických aktivistů proti Mary-Kate a Ashley Olsen trvá už dobrých 5 let. Nejdřív jim byla vytýkána záliba v nošení opravdových kožešin, teď ale organizaci PETA rozrušil chlupatý baťůžek z poslední kolekce značky The Row, kterou „Olsenky“ vlastní.

Tenhle doplněk, který ani nevypadá nijak dobře, zákaznice vyjde na neuvěřitelných 16 900 USD. Ačkoliv módní dům The Row je známý svými kreativními kolekcemi a kvalitním zpracováním oděvů, materiály jako krokodýlí či liščí kůže by skutečně používat nemuseli.

Ochráncům zvířat designérské blondýny leží skutečně v žaludku, protože proti nim vedou kampaň na internetu. Na téhle webové stránce si každý může obléct svou Hairly-Kate a Trashly do šílených modelů. Je na každém, jestli figurkám s podmalovanýma očima a mohutným akné obleče kozačky ze zakrváceného bobra nebo lodičky z tulení kůže.

Těžko říct, kdy se podobného zájmu dočká i šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour, která bez chumlání do svého límce ze stříbrné lišky nevydrží navštívit ani jedinou přehlídku.