Dlouhá barevná punčocha

I když v mnoha šatnících převládá černá nad všemi ostatními barvami, je velmi jednoduchý způsob, jak černo-černé oblečení oživit. A navíc právě teď přichází ta správná doba, kdy naše nohy mohou zářit. Jak nosit barevné punčocháče?

Po ránu už bývá docela zima, a bude hůř. Barevné punčocháče (taky vám to přijde jako strašně divný slovo?) se dají koupit v každém obchoďáku. A když ta správná barva není k sehnání, stačí zaexperimentovat s barvami na textil.

Napoprvé bych riskla barvení nějakých levnějších punčocháčů, kdyby to nedopadlo. Ale myslím, že když se jako základ vezmou punčošky s co nejmenším podílem umělých vláken a co nejsvětlejší, mělo by to dopadnout dobře. Pozor na příliš světlé barvy – bílé nebo smetanové punčocháče umí udělat i ze štíhlé nožky nohu od piána!

Když nemáte odvahu jít do jasných a zářivých barev, vylaďte se do hnědé – kabelka, rukavice nebo šátek ve stejném odstínu doladí oblečení k dokonalosti.

Černočerná a modrá. Dovedu si představit, že k těmhle punčoškám si vezmu třeba výrazný prsten nebo náušnice v podobné barvě.

Skvělé. A klidně o do bot s otevřenou špičkou. Aspoň je šance konečně unosit všechny ty kotníkové boty s volnou špičkou, které jsme před létem v záchvatu nadšení nakoupily. Než jsme zjistily, že v letních parnech se fakt nosit nedají!

Sukýnka je příšerná, ale ta barva punčocháčů, jo, to se mi líbí. Hezky bude vypadat i v kombinaci s hnědým nebo šedám oblečením, ty statečnější a odvážnější z nás půjdou klidně i do dalších barev. Co třeba smaragdová?

A tady už dělám jen áááách. Tohle je vyladěné do posledního detailu. Skvělá kombinace.

Vzory ano! Ale opatrně. Chce to ještě víc přemýšlení a sebekritiky. Některé vzory budou rozšiřovat. Pro zeštíhlení nohou jsou lepší svislé vzory, pruhy, drobnější ornamenty a tmavší barvy.

Místo zlatých bot bych na fotce daqleko raději viděla černé nebo v odstínu odpovídajícím některé z barev na punčoškách.

A nakonec trochu divočina, která dokazuje, že i velmi štíhlé nohy může vzor rozšířovat. Zvlášť na levé noze je to vidět (pro blondýny: je to ta, která je na obrázku vpravo).