Děsně děsně sexy muzika

Skvělá melodie, která mě donutí minimálně si podupávat nohou. Úžasný hlas zpěvačky. Dobře sestavený text, který má co říct. Bezva klip, od kterého nemůžu odtrhnout oči. Tak přesně o tohle tady nejde. Bylo mi jasné, že video, které mi v mailu poslala Eliška, nemám otevírat, protože to bude asi něco extra příšerného. I tak to ale předčilo moje nejhorší očekávání. Jde o diskotékovou odrhovačku údajně úspěšné dvojice Mr. Vee & Michaela. Mr. Vee skládá hudbu a texty, Michaela ty šílenosti zpívá. Sice nezpívá úplně blbě, ale samotné písničky jsou tak otřesné, že by to nezachránila ani Lucie Bílá. Jako první jsem viděla a slyšela strašlivost nazvanou Sběratel. Je v ní všechno, co by dobrá písnička neměla mít. Hudba není hudba ale jakási syntezátorová odrhovačka se saxofonovým tutududu, které z taneční hudby začalo mizet už před patnácti lety. V refrénu se to celé mění téměř v dechovkové umcaca. Na klip se taky moc koukat nedá. Dvě holčinky v plavkách (tmavovláska má zoufale nepadnoucí horní díl) tančí děsně sexy tanečky u fontány (chvílemi jsem měla strach, že jim podjedou nohy a ony si natlučou zadek). Střih. Více oblečené holčinky s umělohmotnými trumpetkami v ruce juchají na okraji slunečnicového pole. Střih.  Nějaký úchyl se povaluje po gauči a dává si na hlavu podprsenky. Střih. Zpěvačka a DJ v děsivých převlecích tančí někde na maškarním bále. Střih.  Zpěvačka si zpívá ve vaně. Střih. A to celé na střídačku dokola. No není to sexy klip? Text se taky mimořádně vydařil. Je o pánovi, který má sbírku podprsenek. Podobné veršovánky zvládnou i ty nejpomalejší děti ve třetí třídě základky. Na baru seděl pán a byl tam asi sám, koupil mi drink a povídá že doma krásnou sbírku má… Póóódprsenky, malý, velký, černý a červený, bílý a zelený, Póóódprsenky, tlustý, tenký, s krajkou i bez, má jich tu celej les. Slabší povahy by si neměly následující video pouštět před spaním.

Když jsem to tak s hrůzou v očích poslouchala, říkala jsem si, že mi to něco připomíná. Třesoucí se rukou jsem projela YouTube a našla. Ano! Tihle dva mají na svědomí i další děsivou písničku. Týdýdadá, máš nejhezčí zadek na světě. Myslím, že docela přesně chápu, proč se k těmhle dvěma skvostům české taneční scény nesmí na YouTube vkládat komentáře. Poletím spolu někam ke hvězdám, a poslouchej mě dobře, co ti teď povídám, potkal jsi mě na svý šťastný planetě, máš nejhezčí zadek na světě. Týdydadatýdydada… Jak je text dál, netuším. Čtyři minuty se to poslouchat fakt nedá. A moc dlouho jsem nevydržela ani u další neméně zdařilé a děsně děsně děsně sexy písničky Chlapi jsou sexy. U téhle písničky se text taky mimořádně vydařil. Je plný hlubokých myšlenek. Jó chlapi maj velký svaly, jsou silný a neomylný, maj rádi auta, mašiny a holky, od maminky vdolky. Jó chlapi maj rádi fotbal, pivo točený, knedlo, zelo, uzený, maj rádi drsný filmy, štíhlý blondýny a oči nevinný Chlapi jsou děsně děsně děsně děsně děsně sexy, jak super je ten váš svět tak trochu jinej na pohled Chlapi jsou děsně děsně děsně děsně děsně sexy,  štěstí, že je to tak, kočka není pes a naopak. Pak se tam ještě zpívá, že chlapi mají strašně silnou vůli a proto doletí na měsíc. A tak. Nechápu jednu věc. Jak se tohleto mohlo opakovaně dostat dokonce i na cédéčka, která se snad i prodávají, tedy na kompilaci Taneční liga. Jestli se tímhle formuje hudební vkus puberťáků, vůbec bych se nedivila, kdyby byl za pár let českým prezidentem Michal David. __________________________________________________________ EDIT: V komentářích jsem našla upozornění, že to s tím autorstvím hudby a textů pana Vee nebude až tak žhavé, jak píše on sám na svém webu. A ono to tak vážně je!

www.mrvee.cz

Mimo jiné tam píše, že projekt Mr. Vee a Michaela vznikl v lednu roku 2008 a už jeho první  písnička Nejhezčí zadek na světě znamenala raketový start. 

Problém ale trochu vidím v tom, že tahle písnička lítala po světě už minimálně o půl roku dřív v němčině. A přestože pokládám němčinu za jednu z nejdivnějších řečí, natož když se v ní zpívá,  tahle německá verze se dá aspoň poslouchat. Na rozdíl od té parodie, jejímž autorem je údajně samotný Mr. Vee, jak se nám skromně snaží vnutit. Jo, a taky se na tu německou verzi  dá i o dost líp koukat!

Na YouTube visí skutečně originální podoba tohohle songu, která tam byla vložená už 14. října roku 2007, tedy v době, kdy Mr. Vee s Michaelou ještě nespolupracovali. Je tady, ale protože nejde vložit do blogu, našla jsem o něco málo novější verzi od stejných autorů.

Mně z toho tak nějak vychází, že si Mr. Vee ukradl písničku a vydává ji za svou. Dělá to tak i s ostatními? A stojí mu to za to? Vždyť jako člověk, který vyrábí i spoty a jingly, si tím jen podřezává větev. Asi se najde málo potenciálních klientů, kteří by měli chuť zaplatit mu za něco, co si stáhnul někde na webu a maximálně to tak nějak po svém nahrál.