Designblok Talent Cards

I letos dává přehlídka designu Designblok šanci novým talentům. Kromě soutěže Designblok Talent Cards, která představí ty nejtalentovanější budoucí designéry, si o pozornost řeklo klání Designblok Fashion Talent Cards určené studentům módy. Vítězové získali prezentaci na Designbloku či módní přehlídku zdarma.

V porotě Designblok Fashion Talent Cards zasedli ti nejpovolanější: Liběna Rochová, Andrea Běhounková, Daniela Peštová, Saša Jány a Jana Zielinski.

Šanci ukázat svá díla široké veřejnosti získali Daria Makeeva, Kateřina Plamitzerová a Lukáš Spilka, všichni jsou studenti VŠUP Ateliéru designu a obuvi.

Daria na Designbloku představí svou diplomovou kolekci Nostalgia Now, inspirovanou oděvem pracujících ruských rolníků ze začátku 20. století. Kateřina ukáže projekt Tradice vol. 2, kolekci šesti outfitů, která vznikla jako zimní klauzurní práce. Lukáš zase kolekci Animal vs. minimal, kolekci objektů prezentovanou na lidském těle, která se snaží popírat lidský rozum a staví na nekonečné animálnosti v lidských genech.

Speciální ELLE Talent Card získal společný projekt Petry Pluháčkové a Marie Petrákové Long Distance Love. Ke své první společné spolupráci říkají:

„Inspirovaná je dálkami, horkým vzduchem jeruzalémské ulice i tím islandským křišťálově svěžím, nejsilněji se ale odkazujeme ke svým nejbližším lidem a místům, která důvěrně známe, a emocím s nimi spojenými, protože pokud čerpáme z něčeho, k čemu máme pevné pouto, dostáváme nazpět mnohem více.”

Výstavu Designblok Talent Cards si návštěvníci mohou prohlédnout v Openstudiu Designbloku v Kafkově dome u Staroměstského náměstí. Módní návrháři navíc dostanou možnost zahájit Designblok Premier Fashion Week formou přehlídky ve středu 9. 10. od 18:00 v kostele Svatého Šimona a Judy.