Deodoranty pro prasátka?

Deodorant pro maximální účinnost oceníte především při zvýšeném pocení během sportu, při stresu či v horku. I za extrémních podmínek totiž udrží po dobu 48 hodin příjemnou pečující vůni a vaše pokožka bude volně dýchat.

                  

Super. To je přesně to, co potřebujeme. Deodorant, který na sebe napatláme,  nebudeme se dva dny mýt a přesto prý nebudeme smrdět. Ani při sportu!  

Úžasné. A díky. Ale nechci. Připadá mi to totiž naprosto zbytečné. Já se totiž myju častěji než po 48 hodinách.  Je fakt, že hlavně v letních vedrech citelně poznávám, že spousta lidí v okolí to s hygienou opravdu moc nepřehání. Ale pokud za běžnou normální tělesnou očistu pokládáme aspoň rychlou sprchu ráno a večer, pak opravdu 48hodinový deodorant nepotřebujeme. Stačí nám nějaký obyčejný. 

Dovedu si totiž představit, že spousta lidí se napatlá tímhle zázrakem, který zaručuje, že nebudou dva dny bez mytí smrdět, a budou si myslet, že to opravdu funguje. Ne, nefunguje. Jen svůj vlastní smrad nevnímáme tolik, jako smrad jinýách. Takže nebudeme smrdět jen sami sobě. 
A rozhodně to nebude fungovat třeba po hodině na kole nebo ve fitku – pokud tam teda jen nesedíte u baru a nepijete jonťák, abyste byli kůl.

P.S. Žádám ženy ve svém okolí, aby svým partnerům zakázaly používat pánskou obdobu tohohle zázraku, která podle výrobce zaručuje svěžest dokonce celých 72 hodin. Chlapi jsou ve věcech kosmetiky často lehce retardovaní a fakt by tomu mohli věřit.