Deodoranty a antiperspiranty – test a recenze

deodoranty-antiperspiranty

Jsou přírodní deodoranty značek Oriflame a Yves Rocher opravdu kvalitní a účinné, nebo je lepší klasika jako Adidas či Rexona? Které přípravky stojí za to vyzkoušet?

Výběr toho správného deodorantu či antiperspirantu nemusí být zrovna jednoduchý, jelikož značek, které tyto produkty nabízejí, existuje nespočet. Jak si stojí ty od značek Oriflame, Yves Rocher, Adidas a Rexona?

Yves Rocher Evidence

Tento antiperspirant ve spreji má krásnou květinovou vůni, kterou si lze dopřát také jako toaletní vodu. Vévodí jí jasmín spolu s růžovým olejem z damašské růže.

Vůně antiperspirantu vydrží dlouho, ovšem účinky proti pocení jsou slabší než u jiných produktů. Hodí se spíše na přestříkání během dne nebo na chladnější dny, kdy se člověk tolik nepotí.

Shrnutí:

+ krásná vůně
+ přírodní složení
+ nedráždí pokožku
+ nezanechává bílé skvrny

– kratší výdrž
– nedostatečné účinky proti pocení

Oriflame Nature Secrets

Pro ty, kteří mají citlivé podpaží a preferují přírodní deodoranty a antiperspiranty, může být tou pravou volbou deodorant od Oriflame.

Vůně je příjemná, výdrž však není nic moc. Výhodou je, že nedráždí pokožku v podpaží, a to ani ihned po oholení. Na sport je bohužel tento deodorant opravdu nevhodný.

Shrnutí:

+ krásná vůně
+ přírodní složení
+ nedráždí pokožku

– nedostatečná výdrž
– nedostatečný účinek proti pocení
– zanechává bílé skvrny

Adidas Action 3 Control

Antiperspirant a deodorant Adidas Action 3 Control je určen na sport a slibuje ochranu proti pocení po dobu 24 hodin.

Vůně není tak příjemná jako u předešlých deodorantů a antiperspirantů, vydrží však mnohem déle.

Shrnutí:

+ dlouhá výdrž
+ kvalitní ochrana proti pocení
+ nezanechává bílé skvrny

– nepříliš příjemná vůně
– nevhodné na podrážděnou pokožku

Rexona Invisible

Tekutý antiperspirant Rexona Invisible slibuje ochranu proti pocení po dobu 48 hodin, což tedy bohužel nesplňuje, nicméně do večera ochrana proti pocení vydrží.

Nesplňuje ani slíbenou ochranu proti bílým flekům. Bílé skvrny na černém oblečení zanechává, i když ne tak výrazné jako některé jiné deodoranty.

Shrnutí:

+ dlouhá výdrž
+ kvalitní ochrana proti pocení

– nepříliš příjemná vůně
– zanechává bílé skvrny

Adidas Fruity Rhythm

Tento antiperspirant patří k novinkám značky Adidas a oproti svým starším předchůdcům voní o mnoho lépe. Zároveň si tento sprej zachovává vysoce kvalitní vlastnosti, jako je dlouhá výdrž a vysoká ochrana proti pocení, a to i při sportu.

Shrnutí:   

+ dlouhá výdrž
+ kvalitní ochrana proti pocení
+ hodí se na sport
+ příjemná vůně
+ nezanechává bílé skvrny

Test deodorantů a antiperspirantů vyhrává Adidas Fruit Rhythm. Poskytuje nejlepší ochranu proti pocení, dlouho vydrží a zároveň příjemně voní.

U tekutých deodorantů je potřeba počítat s tím, že nevydrží tak dlouho. Rychleji se kazí a ztrácí pak účinnost, je proto nutné pravidelně kupovat nový. Rozhodně není vhodné nakupovat deodoranty či antiperspiranty v akcích těsně před dobou expirace.