Dělá z nás Stilago blbce? II.

Firma Stilago zareagovala na článek http://protivna-blondyna.blogspot.com/2011/09/dela-z-nas-stilago-blbce.html Tady je text celého komentáře tak, jak se objevil pod zmiňovaným článkem:

Dobrý večer,

rád bych stručně zareagoval na článek a upřesnil informace v něm uvedené. Stilago.cz je oficiálním distributorem oblečení značky Heine (www.heine.de – řady BC, Linea Tesini, Mandarin atd). Není žádným tajemstvím, že práva na výrobu těchto kolekcí vlastní i jiné firmy, a právě od nich přebírají svojí nabídku ostatní Vámi jmenovaní prodejci. Navzdory tomu, že fotografie jsou jednotné, kvalita a často i materiál bývají u jednotlivých výrobců diametrálně odlišné. Nepřísluší mi hodnotit, kde je kvalita lepší a kde horší, to nechť posoudí sami zákazníci. Stilago.cz v případě těchto nabídek (Brand shop) nikde neinzeruje nejnižší cenu na trhu, ale zato se zaručuje, že sortiment je převzat přímo od společnosti Heine, tedy vlajkové lodi celého koncernu. Důraz tedy klademe výhradně na kvalitu, cena je až na druhém místě a ve prospěch kvality jí často obětujeme. Dále musím opravit poznámku o tom, že v dané nabídce chybí uvedené slevy až 70%. Slevy se týkají pouze sekce „Aktuální nabídka“, kde se kolekce italských značek mění každým dnem (o té však nyní nebyla řeč). Zato sekce „Brand shop“, o které to celé je, přináší stálou nabídku aktuálních kolekcí, na které se primárně žádná sleva nevztahuje. Za tuto poznámku však i tak děkuji, máte pravdu, že vysvětlení na webu není úplně ideální, pokusíme se to bleskově napravit. Možná trochu krkolomně, ale věřím, že se mi podařilo vše vysvětlit. Pro jakékoliv dotazy nás neváhejte kontaktovat na emailu info@stilago.cz Jaroslav Zákravský

Stilago.cz

Tak se na to koukneme. Pane Zákravský, opravdu chcete říct, že firma Heine vytvoří kolekci, nafotí ji a pak prodá práva na výrobu někomu jinému, kdo smí použít jiný materiál a vyrobit totéž zboží pod stejnou značkou i v nižší kvalitě? Jsem jen blondýna, ale tohle mi přijde zcela proti logice. Vždyť pak by kdokoliv, kdo si koupí licenci, mohl prodávat vlastně napodobeniny původního zboží v kvalitě zcela minimální a samozřejmě za minimální ceny. Nepoškozovala by tak značka sama sebe? Ale jinak ano, výrobcem nabízených značek Mandarin, BC atd. atd. je skutečně firma Heine. Ta je součástí Otto Group, který u nás provozuje zásilkovou službu a eshop (otto-shop.cz). V oficiálním eshopu heine.de se dají najít přímo kousky, které prodává i Stilago.  

Šaty a kabátek (kabátek je na malé fotce vpravo, po kliknutí se obrázek zvětší do podoby, která se dá číst). Cena Heine 49.90 a 39.90 eur, podle aktuálního kurzu 1229 a 983 korun. Cena Stilago: 1399 a 899 korun. Cena Bonprix 799 a 599 korun.

 Top. Heine, cena 29.90 eur (736 korun). Stilago, cena 780 korun, Bonprix, cena 750 korun.

Šaty Heine, cena 49.90 eur (1229 korun), cena Stilago 1229 korun, cena Bonprix 649 korun 

Šaty Heine, cena 119 eur (2954 korun), cena Stilago 2937 korun, cena Halens 3099 korun

Takže: Oceňuju, že článek na blogu Stilagu stál za vyjádření. Moc neberu to vysvětlení o kvalitě/ceně, protože se mi opravdu nezdá, že by výrobce svolil k napodobování vlastní značky v jiné kvalitě, než sám vyrábí – a tím pádem neberu, že by teoreticky mohl některý prodejce nabízet toto zboží za výrazně nižší ceny. Předpokládám, že Heine.de má jinou cenu jako prodejní ve vlastních obchodech a eshopu a jinou, nižší, bude mít pro oficiální distributory. Teprve k té si distributor přidá vlastní marži. Výsledná cena je odpovídající ochotě zákazníků koupit výrobek za cenu, kterou si nasadí prodejce.

A rada Protivné blondýny pro tento den zní: než kliknete na Stilago.cz na „Koupit“, projeďte si Bonprix, Halens a další podobné prodejce. Třeba mají to, co se vám líbí, za poloviční cenu.