De Puta Madre 69

De Puta Madre 69 je obchodní název, pod kterým prodává své produkty italská módní společnost IFU sídlící v Římě. V sortimentu této značky najede zákazník trendy a stylové oblečení od triček přes rifle, čepice, kšiltovky, bundy, mikiny až po spodní prádlo a módní doplňky.

Charakteristickým znakem kolekce oblečení značky De Puta Madre 69 jsou vyzývavé konfrontační nápisy a výrazné potisky. Jako příklad může posloužit například provokativní nápis „suck“ (sát) na rozkroku pánských trenýrek.

Módní značka De Puta Madre 69 ztělesňuje kontroverzní a často extravagantní životní styl. Proto si tuto značku oblíbili především dívky a mladí ženy a muži, kteří se nebojí konfrontace s okolím.

Vznik značky De Puta Madre 69

Značka De Puta Madre 69 má zajímavou historii, která zrcadlí nonkonformní charakter tohoto brandu. Značka vznikla v roce 1991 ve španělském vězení, když si zakladatel značky Ilan Fernandez Uzzan odpykával trest za nelegální obchodování s drogami a zbraněmi.

Ve vězení Ilan Fernandez Uzzan začal psát na trička slogany a nápisy. Po propuštění z vězení ve své činnosti pokračoval a podařilo se mu vybudovat módní značku, která se nyní těší obrovské oblibě.

Co znamená De Puta Madre 69

Slovní spojení „de Puta Madre“ znamená v doslovném překladu ze španělštiny „děvka matky“. V přeneseném významu se však tato fráze ve španělském jazyku používá k označení něčeho, co je naprosto úžasné, co je super, cool a top.

Název samotné společnosti I.F.U. je pak odvozen z iniciál jména zakladatele firmy Ilana Fernandeze Uzzana.

Španělská kontroverzní módní značka pro lidi, kteří se nebojí být originální. De Puta Madre znamená jsem cool.