Fashion Week v Londýně

Září je tu a s ním i příval nových Fashion Weeků. Nablýskané kulisy, originální stylingy a mola plná originálních návrhářských počinů. London Fashion Week každý rok předvádí poslední trendy a představuje mekku pro milovníky módního světa.

Počasí týdnu módy moc nepřálo, jak tu bývá zvykem. Ale déšť nedéšť, londýnský Somerset House, kde byl postavený stan a probíhaly showroomy, byl neustále plný módních nadšenců.

Někteří jen postávali kolem bez možnosti vstupu do vnitřních prostor bez novinářské akreditace, další fotografovali módní kreace a nápady, a jiní sebevědomě kráčeli do stanu na přehlídky.

Venkovní mix stylů, kultur a trendů byl obrovský. Od elegantních kostýmků k šatům několika barevných vzorů až po slečnu s pyramidou na hlavě.

Showroomy byly rozmístěny v několika místnostech. První patro bylo zaměřené na boty a šperky, druhé na oděvy. Zajímavá byla kolekce Jane Bowler, průsvitné kabáty Terra New York a prostříhávaná saka značky Paper London. K vidění ale bylo mnoho.

Nikdo z návštěvníků si nemohl nechat uniknout přehlídku Haizhena Wanga, která LFW zakončovala. Dlouhé řady nervózně postávaly před vchodem a ve vzduchu bylo cítit očekávání.

Stan byl zaplněný k prasknutí a někteří se už dovnitř ani nedostali. Všichni postupně usedali, fotografové a kameramani ještě bojovali o poslední místa na jejich vyhraněné zdi a šum pomalu utichal.

Najednou se stěna napravo od publika rozzářila a bylo to tady. Všichni se zatajeným dechem sledovali, jak vychází první modelka v bílém vypracovaném topu a tmavých vzdušných kalhotách.

Hudba byla najednou obohacena o zvuk stovek závěrek fotoaparátů a postupně se začaly objevovat modely v černých, bílých a šedých odstínech, doplněné metalickými a koženými materiály. Vše v jednoduchosti, která dala vyniknout Wangovým střihům.

Člověk se ani nenadál a najednou se už po mole procházely všechny modelky nejednou a sálem se rozlehl potlesk. Haizhen Wang ještě nakonec vyběhl zpoza kulis a krátkým úklonem naznačil, že jsme v závěru.

Nadšení v návštěvnících pulzovalo ještě několik chvil po odchodu a všichni cítili mírnou nostalgii z tak nenadálého konce. Fotografové nafotili před stanem poslední outfity, vyměnili se poslední vizitky a všichni se rozeběhli do Londýna s vizí blížícího se jarního London Fashion Weeku, který přinese další nové nápady a styly.