Čokoládovo-malinový narozeninový dort

Má někdo z vašich blízkých narozeniny a Vy ho chcete překvapit tím nejlepším dortem? Nebo se chystáte slavit narozeniny své ratolesti a rádi byste měli na slavnostním stole i něco sladkého pro všechny?

Dorty k narozeninám rozhodně nesmí chybět na žádném stole oslavence.

Ingredience:

Na těsto:

1 vanilkový cukr 150 g cukru krystal 150 g hrubé mouky 150 g malinové marmelády 6 lžic kakaa 5 vajec

Na krém:

1 vanilkový cukr 1 kakaový puding 100 g cukru krupice 200 g hořké čokolády 250 g másla 3 lžíce malinového likéru 3 žloutky

Pokud jste si řádně předehřály troubu a vymazaly formu na těsto, pak můžete začít s přípravou samotného těsta. Vanilkový cukr, cukr krystal utřeme společně s vejcem, přidáme kakao, nakonec mouku a všechno společně promícháme. Vláčné a jemné těsto vlijeme do připravené a vymazané formy, pečeme alespoň 30 – 35 minut. Mezitím si připravíme krém, který budeme potřebovat ihned po pečení.

V hrnci si rozehřejeme 400 ml mléka, do kterého jsme přidali hořkou čokoládu rozlámanou na díly. Ve 100 ml mléka pak dáme vařit čokoládový puding společně s cukrem. Hotový puding rozdělíme na dvě části, do jedné přidáme žloutky a promícháme. Nakonec vše spojíme dohromady a vytvoříme jemný krém, který necháme za občasného míchání vychladit. Mezitím si vyšleháme máslo, vanilkový cukr a trošku krupicového cukru do pěny, postupně přidáváme vychlazený puding, až vytvoříme jemný krém sladké, čokoládové chuti.

Upečené těsto podélně rozřízneme na tři díly a každý z nich potřeme malinovou marmeládou. Na každý díl těsta pak klademe čokoládový krém a jednotlivé díly těsta klademe na sebe. Na vrchol dortu pak nakapeme malinový likér, dort necháme několik hodin zatuhnout a podáváme s čerstvými malinami a domácí šlehačkou.

Máte zájem i o jiné dorty a to nejen k narozeninám? Zkuste stránky receptydortu.cz, kde se můžete inspirovat těmi nejlepšími dort pro děti i dospělé.