Co si vzít na sebe na ples

Plesová sezona je oblíbenou dobou nejen tancechtivých párů. Plesy mají svou typickou atmosféru. Dá se zde pobavit, odreagovat, zapomenout na všední starosti a zatančit si s partnerem.

Co si vzít na sebe, abych si žena neutrhla ostudu? Prioritou jsou šaty, podle nich je třeba vybrat punčochy a boty, podle kterých se volí kabelka a doplňky.

Společenské šaty

První věcí, kterou je třeba obstarat, jsou plesové šaty, ve kterých se žena bude cítit svá a v nichž budete moci volně dýchat.

Na trhu existuje nepřeberné množství plesových šatů. Krátké i dlouhé, jednoduše střižené i bohatě vrstvené a zdobené, bez rukávů i s rukávy, áčkové, splývavé nebo antického střihu, krajkové i žerzejové apod.

Už dávno neplatí, že na ples patří dlouhá společenská róba. Je to krásné cítit se jako princezna, ovšem špatně se v takových šatech tancuje. Vhodné šaty na nabízí třeba AX Paris.

Stahovací spodní prádlo

Pokud jsou vybrané plesové šaty, pak je třeba zvolit odpovídající spodní prádlo. Nejlepší volbou, pokud má žena nějaký ten špíček navíc, je prádlo stahovací. Všechny nedostatky dobře zamaskuje.

Pokud to šaty dovolují a nemají třeba šněrovací korzet bez ramínek nebo šaty s holými zády, pak je také nutno vybrat tu správnou podprsenku. Zásadní je správná barva, dobrý střih i odpovídající velikost. Stahovací prádlo nabízí například značka Envie.

Punčochy jedině v přirozeném odstínu

Od plesových šatů se dále odvíjí barva a materiál punčocháčů. Punčocháče je třeba volit decentní, v přirozených odstínech, žádné křiklavé nebo černočerné punčochy.

Plesové střevíčky

Punčocháče také musí korespondovat s plesovými střevíčky, lodičkami, společenskou obuví. Pozor na otevřené špičky, ne všem boty s otevřenou špičkou sedí.

A pozor také na lodičky s vysokým podpatkem, na nohou vypadají božsky, ovšem o to hůře se v nich chodí, natož pak tancuje. Krásné a neodolatelné lodičky nabízí značka obuvi Victoria Delef.

Společenská kabelka, tzv. psaníčko

K botám se musí hodit psaníčko, malá společenská kabelka do ruky nebo na tenký řetízek. Na velkou kabelku musí žana zapomenout. Psaníčko má být natolik velké, aby pojalo všechny malé nezbytnosti jako klíče, kapesníčky, peníze, rtěnku a zrcátko, šminky a nejlépe i parfém.

Některé dámy si neodpustí telefon. Ovšem co je nejdůležitější – náhradní silonky. Někdy se totiž stane, že punčochy pustí oko. Vhodná psaníčka na ples jsou například od Bati.

Doplňky do vlasů, na krk

A dále je třeba doladit celý outfit na ples, a k tomu slouží různé doplňky, jako čelenka do vlasů, sponky, náhrdelník, řetízek, prsten, náramek, korále či velké náušnice. Prostě vše, co se bude na ženě pěkně a slavnostně vyjímat. A pozor, méně je někdy více!

Elegantní kabát

A poslední věc, na kterou se nesmí zapomenout, je kabát. Do něj se žena krásně načančaná zahalí na cestu a svlékne jej až na místě. Šusťákovka nebo péřovka rozhodně není vhodná. Musí to být nějaký elegantní kousek, takové jsou kabáty například od dánské módní značky Vila.