Co si vzít na sebe na ples

Plesová sezona sice vrcholí, ale to neznamená, že byste ještě nestihla pár těch plesů a tancovaček navštívit. Vezměte si příklad ze mě, také jsem se teď účastnila plesu přibližně po deseti letech, a můžu vám říct, že to byla paráda. Úplně jsem zapomněla, jak jsou plesy super, mají svou typickou atmosféru, můžete se pobavit, odreagovat, zapomenout na všední starosti, zatančit si s partnerem, a to i když to vy nebo váš partner neumíte, a rozproudit v sobě tancichtivou dračici.

No, a protože jsem opravdu hezkých pár let na žádném takovém plesu nebyla, zajímalo mě, co si vzít na sebe, abych si tzv. neutrhla ostudu. (Chlapi takové starosti nemají, ten můj má jeden kvalitní oblek, do kterého střídá košili a kravatu podle nálady a podle toho, jaké mám já oblečení, aby se mnou ladil 🙂 Vím jedině to, že jde o jakousi posloupnost – prioritou jsou šaty, podle nich vybrat punčochy a boty, podle kterých zase kabelku a doplňky.

Společenské šaty

Takže první věcí, kterou je třeba obstarat, jsou plesové šaty, ve kterých se budete cítit svá a v nichž budete moci volně dýchat (ono je totiž úplně na houby stáhnout svůj hrudník a pas do korzetu, který zdůrazní vaši štíhlost, nicméně v půlce plesu omdlít :)) Na trhu existuje nepřeberné množství plesových šatů, krátké i dlouhé, jednoduše střižené i bohatě vrstvené a zdobené, bez rukávů i s rukávy, áčkové, splývavé nebo antického střihu, krajkové i žerzejové apod. Už dávno neplatí, že na ples si musíte obléci dlouhou společenskou róbu (co si budeme povídat, je to krásné cítit se jako princezna, nicméně úplně naprd se v takových šatech tancuje). Vhodné šaty na ples jsou třeba od AX Paris.

Stahovací spodní prádlo

Pokud máte vybrané plesové šaty, pak je třeba zvolit odpovídající spodní prádlo. Nejlepší volbou, pokud máte nějaký ten špíček navíc, je prádlo stahovací, které vaše nedostatky dobře zamaskuje. A tak se vám nestane, že při tancování si více než partnera budete užívat natřásající faldy. Pokud šaty dovolují a nemáte třeba šněrovací korzet bez ramínek nebo šaty s holými zády, pak je také nutno vybrat tu správnou podprsenku – správnou barvu, dobrý střih i odpovídající velikost. Stahovací prádlo nabízí například značka Envie.

Punčochy jedině v přirozeném odstínu

Od plesových šatů se dále odvíjí barva a materiál punčocháčů. Punčocháče je třeba volit decentní, v přirozených odstínech, žádné křiklavé nebo černočerné punčochy.

Plesové střevíčky

Punčocháče také musí korespondovat s plesovými střevíčky, lodičkami, společenskou obuví. Pozor na otevřené špičky, ne všem boty s otevřenou špičkou sedí. A pozor také na lodičky s vysokým podpatkem, na nohou vypadají božsky, ale o to hůře se v nich chodí, natož pak tancuje. Krásné a neodolatelné lodičky si vyberete od značky obuvi Victoria Delef.

Společenská kabelka, tzv. psaníčko

K botám se musí hodit psaníčko, malá společenská kabelka do ruky nebo na tenký řetízek, na velkou kabelku rovnou zapomeňte. Psaníčko musí být natolik velké, aby pojalo všechny malé nezbytnosti – klíče, kapesníčky, peníze, rtěnku a zrcátko, šminky, nejlépe nějaký ten parfém (při tanci se většinou člověk zpotí) a některé dámy si neodpustí telefon, ale co je nejdůležitější: náhradní silonky, někdy se totiž stane, že vaše punčochy pustí oko, a to pokud máte kratší šaty, vypadá fakt drsně. Vhodná psaníčka na ples jsou například od Bati.

Doplňky do vlasů, na krk

A dále je třeba doladit celý outfit na ples, a k tomu slouží různé doplňky, jako čelenka do vlasů, sponky, náhrdelník, řetízek, prsten, náramek, korále, velké náušnice, no prostě vše, co se bude na vás pěkně a slavnostně vyjímat. A pozor, méně je někdy více!

Elegantní kabát

A poslední věc, kterou nesmíte opomenout, je kabát, do kterého se krásně načančaná zahalíte na cestu a který svléknete až na místě. Ne, že si obléknete nějakou tu šusťákovku nebo péřovku, to byste tomu nasadila korunu. Musí to být nějaký elegantní kousek, takové jsou kabáty například od dánské módní značky Vila.

Nyní jste oblečená na ples od hlavy až k patě, takže toho využijte a vrhněte se do víru tance. Krásné plesání.