Co si vzít na sebe na lyže?

Téma dnešního mého příspěvku Co si vzít na sebe na lyže, možná někomu z vás přijde úplně mimo vzhledem k tomu, že máme polovinu března, nicméně při pohledu z okna pozoruji sněhové přeháňky a každé ráno škrábu přední zamrzlé okno u auta, a to mi připomíná, že paní zima se ještě nechystá k odchodu a lyžařská sezona je stále v plném proudu.

Všechny příznivkyně zimních sportů, které se chystají vyrazit na jarní dovolenou na lyže, někam do hor, třeba do italských Dolomitů nebo rakouských Alp, určitě ocení rady, tipy, nápady, co si vzít na sebe.

Vhodné spodní prádlo

Kromě nutného lyžařského vybavení (jako jsou lyže, lyžáky, hůlky, popř. snowboard a snowboardové boty) a potřebné kosmetiky (např. kvalitních opalovacích krémů na obličej a ruce), je potřeba zvolit pohodlné spodní prádlo určené ke sportovním činnostem. Prádlo by mělo být bezešvé, aby vám nebránilo v pohybu a aby vás nikde na těle neškrtilo, netlačilo. Bezešvou a sportovní podprsenku k mnoha sportovním využitím najdeme například u značky Mrs. Fitness.

Funkční prádlo

Dalšími takovými neopomenutelnými svršky dámského lyžařského outfitu by měly být funkční triko, funkční kalhoty (legíny) a funkční mikina. Funkční prádlo je v dnešní době již běžnou záležitostí, není to nic neznámého. Každý, kdo sportuje, si funkční kousky oděvu nemůže dost vynachválit. A nejinak by tomu mělo být i u aktivních lyžařek (tedy těch, co sjíždí svahy, co můžou, a ne těch, které jen sedí na svařáku; ty nezahřeje funkční prádlo ani svařák :-))) Kvalitní kolekcí dámského funkčního prádla je Gina.

Kombinéza, nebo kalhoty a bunda

Na výběru další vrstvy byste si měly dát pořádně záležet. Patří sem buď jednodílná zimní lyžařská kombinéza, jejíž výhodou je, že vám při pádu nenateče sníh do kalhot nebo na záda. Nevýhodu je také nutno zmínit – velmi, opravdu velmi špatně se vysvléká, když zrovna potřebujete na záchod. Druhou variantou jsou pak lyžařské kalhoty a lyžařská zimní bunda. Pokud patříte k dámám, které si potrpí na módu a moderní věci, zapomeňte na lyžařské kalhoty s kšandami, to je dávno pasé, nyní se do lyžařských kalhot dává pásek (třeba zdobený třpytivými kamínky nebo zlatý řetízek). Krásné originální bundy nabízí německá značka Khujo.

Zimní obuv, sněhule

Ještě zbývá pořídit si kvalitní zimní obuv, třeba s kožíškem nebo ovčí vlnou uvnitř, aby nás na horách příjemně zahřála. Vhodnou pohodlnou obuv, tedy sněhule, nabízí Baťa.

Doplňky

A také je třeba dořešit vhodné doplňkyčepici (tu jedině v případě, že nejste zvyklé pobývat celý den v helmě), šálu, rukavice, které umocní náš lyžařský look. Nesmíme zapomenout ani na brýle, které jsou na svahu nepostradatelné, a na helmu, která chrání naši hlavu. Posledních pár let se na kopcích míhají lyžařky v helmách s různými aplikacemi – ať už se zvířecími vzory, kožešinami nebo třeba ozdobnými štrasovými kamínky či barevnými potisky. A vypadají fakt dobře!