Co si vzít na sebe na lyže?

Každá příznivkyně zimních sportů určitě ocení rady, tipy, nápady, co si vzít na sebe na lyže.

Jak se obléknout pohodlně a komfortně pro pohyb v chladných podmínkách zimních hor a zároveň vypadat přitažlivě?

Vhodné spodní prádlo

Kromě nutného lyžařského vybavení jako jsou lyže, lyžáky, hůlky, popř. snowboard a snowboardové boty a potřebné kosmetiky (např. kvalitních opalovacích krémů na obličej a ruce), je potřeba zvolit pohodlné spodní prádlo určené ke sportovním činnostem.

Prádlo by mělo být bezešvé, aby nebránilo v pohybu a aby nikde na těle neškrtilo a netlačilo. Bezešvou a sportovní podprsenku k mnoha sportovním využitím nabízí například značka Mrs. Fitness.

Funkční prádlo

Dalšími neopomenutelnými svršky dámského lyžařského outfitu jsou funkční triko, funkční kalhoty (legíny) a funkční mikina. Funkční prádlo je v dnešní době již běžnou záležitostí. Není to nic neznámého.

Každý, kdo sportuje, si funkční kousky oděvu nemůže dost vynachválit. A nejinak by tomu mělo být i u aktivních lyžařek. Kvalitní kolekcí dámského funkčního prádla je Gina.

Kombinéza, nebo kalhoty a bunda

Na výběru další vrstvy by si měla dát každá žena pořádně záležet. Patří sem buď jednodílná zimní lyžařská kombinéza, jejíž výhodou je, že při pádu nenateče sníh do kalhot nebo na záda. Nevýhodu je také nutno zmínit. Velmi špatně se vysvléká, když zrovna žena potřebuje na záchod.

Druhou variantou jsou pak lyžařské kalhoty a lyžařská zimní bunda. Pokud si dáma potrpí na módu a moderní věci, zapomene na lyžařské kalhoty s kšandami, to je dávno pasé, nyní se do lyžařských kalhot dává pásek (třeba zdobený třpytivými kamínky nebo zlatý řetízek). Krásné originální bundy nabízí německá značka Khujo.

Zimní obuv, sněhule

Ještě zbývá pořídit si kvalitní zimní obuv, třeba s kožíškem nebo ovčí vlnou uvnitř, která na horách příjemně zahřeje. Vhodnou pohodlnou obuv, tedy sněhule, nabízí Baťa.

Doplňky

A také je třeba dořešit vhodné doplňky. Čepici, šálu a rukavice, které umocní lyžařský look. Nesmí se zapomenout ani na brýle, které jsou na svahu nepostradatelné, a na helmu, která chrání hlavu.

Posledních pár let se na kopcích míhají lyžařky v helmách s různými aplikacemi. Ať už se zvířecími vzory, kožešinami nebo třeba ozdobnými štrasovými kamínky či barevnými potisky. A vypadají fakt dobře!