Co si vzít na sebe na běh, kolo nebo brusle?

Krásné sluneční počasí nás vybízí a přímo nutí jít si zasportovat do přírody, ať už je tím myšlena jízda na kole, na bruslích nebo třeba běh. Skončila éra sportů v klimatizovaných posilovnách, nevětraných tělocvičnách a vůbec uzavřených prostorech.

Než vyrazíte za sportem, je třeba pamatovat na pár důležitých věcí. Kromě láhve s pitím a malého pomocníka (viz foto) je třeba zvolit správný outfit (třeba viz foto, ale třeba taky úplně jinak).

Je jedno jestli vyrazíte na kolo, brusle nebo si jdete zaběhat. Až na pár výjimek (jako přilba na kolo, přilba na brusle, vycpané kalhoty na kolo, podkolenky a štulpny na běh) se zas až tak sportovní oblečení neliší. Základem zůstává funkčnost oblečení. Oblečení musí být funkční, aby když se zpotíte, vlhkost byla odváděna pryč a nezůstával vám pot po zádech.

Sportovní top či funkční triko

Když pomineme spodní prádlo, volíme si sportovní top či funkční triko (popř. tílko), a to buď s krátkým rukávem, nebo dlouhým rukávem. Vybrat si můžeme to, co nám sedí víc, v čem se cítíme pohodlněji, ale řídit se můžeme i podle venkovních teplot. Sportovní top nabízí např. značka Basbleu.

Sportovní kalhoty (legíny)

Pak si musíme obstarat sportovní kalhoty, dobré jsou opět funkční tepláky, legíny či kalhoty, na fitness funkční legíny řešit nemusíme, ale pokud chodíme běhat po parku v 5 stupních Celsia, zde už by se nějaké ty vyteplené a funkční legíny hodily. Sportovní kalhoty si můžete pořídit např. od značky Mrs Fitness.

Mikiny na sport

Funkční prodyšná mikina, zahřeje nás a přitom se v ní nezpotíme, pot je odváděn pryč. Funkční mikiny jsou vyráběny z materiálů, které při sportovní zátěži zaručeně oceníme. Navíc si můžeme vybrat z pestré škály mikin, co se tedy týče barev, vzorů i střihů. Zajímavé mikiny najdeme u značky 4F.

Sportovní boty

Je třeba pamatovat i na kvalitní sportovní boty. Tenisky vhodné na sport mohou být univerzální a hodit se k vícero sportovním aktivitám, nebo mohou být speciální a určeny jen na jeden druh sportu (běžecká obuv, fitness obuv, cyklistická obuv apod.). Kvalitní sportovní boty vyrábí značka Nike.

Sportovní bunda a doplňky

V chladnějším a větrném počasí oceníme i sportovní bundu. Může jí být bunda šusťáková, flísová, funkční, záleží na Vás. Sportovní outfit se nám už rýsuje, zbývá jen dopilovat poslední detaily: ponožky buď krátké, nebo dlouhé či podkolenky, termoponožky apod., pokrývka hlavy – kšiltovka nebo čepice či čelenka. A také je dobré obstarat si tašku na přenos bruslí, sportovních věcí nebo sportovního oblečení.

Sportu zdar!