Co si vzít na sebe na běh, kolo nebo brusle?

Krásné sluneční počasí vybízí a přímo nutí jít si zasportovat do přírody. Ať už je tím myšlena jízda na kole, na bruslích nebo třeba běh. Skončila éra sportů v klimatizovaných posilovnách, nevětraných tělocvičnách a vůbec uzavřených prostorech.

Než člověk vyrazí za sportem, je třeba pamatovat na pár důležitých věcí. Kromě láhve s pitím je třeba zvolit správný outfit. O to víc to platí pro sport nazývaný via ferrata.

Je jedno jestli člověk vyrazí na kolo, brusle nebo si jdete zaběhat. Až na pár výjimek (jako přilba na kolo, přilba na brusle, vycpané kalhoty na kolo, podkolenky a štulpny na běh) se zas až tak sportovní oblečení neliší.

Základem zůstává funkčnost oblečení. Oblečení musí být funkční, aby byla vlhkost správně odváděna pryč a pot nezůstával na zádech. Kvalitní oblečení by mělo zvládnout i několikahodinovou sportovní zátěž, například trénink na maraton.

TIP: Běh je jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout. Pro začátečníky je nejlepší se držet tréninkového plánu na 5 km pro začínající běžce.

Sportovní top či funkční triko

Když se pomine spodní prádlo, volí si sportovkyně sportovní top či funkční triko (popř. tílko), a to buď s krátkým rukávem, nebo dlouhým rukávem.

Vybrat si lze to, co nejvíc sedí, v čem se žena cítí pohodlněji. Řídit se však dá i podle venkovních teplot. Sportovní topy nabízí např. značka Basbleu.

Sportovní kalhoty (legíny)

Pak je třeba obstarat sportovní kalhoty. Dobré jsou opět funkční tepláky, legíny či kalhoty, na fitness funkční legíny není nutné řešit.

Ovšem pokud žena chodí běhat po parku v 5 stupních Celsia, zde už by se nějaké ty vyteplené a funkční legíny hodily. Sportovní kalhoty nabízí např. značka Mrs Fitness.

Mikiny na sport

Funkční prodyšná mikina zahřeje, a přitom se v ní žena nezpotí. Pot je odváděn pryč. Funkční mikiny jsou vyráběny z materiálů, které při sportovní zátěži každá zaručeně ocení.

Navíc se dá vybrat z pestré škály mikin, co se tedy týče barev, vzorů i střihů. Zajímavé mikiny nabízí značka 4F.

Sportovní boty

Je třeba pamatovat i na kvalitní sportovní boty. Tenisky vhodné na sport mohou být univerzální a hodit se k vícero sportovním aktivitám, nebo mohou být speciální a určeny jen na jeden druh sportu (běžecká obuv, fitness obuv, cyklistická obuv apod.). Kvalitní sportovní boty vyrábí značka Nike.

Sportovní bunda a doplňky

V chladnějším a větrném počasí ocení každá i sportovní bundu. Může jí být bunda šusťáková, flísová, funkční, záleží na sportu a preferencích nositelky.

Sportovní outfit se už rýsuje, zbývá jen dopilovat poslední detaily. Jsou to ponožky buď krátké, nebo dlouhé či podkolenky, termoponožky apod. Hodí se i pokrývka hlavy – kšiltovka nebo čepice či čelenka. A také je dobré obstarat si tašku na přenos bruslí, sportovních věcí nebo sportovního oblečení.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang