Co si vzít na sebe do lesa na houby?

Za okny se chystá nepříznivé podzimní počasí. Mrholí, poprchává, je vůbec tak nějak pošmourno a chladno, typické počasí pro podzim. Babí léto je tatam, vypadá to, že už se teplé zářijové dny nevrátí. Jenže všechno špatné je pro něco dobré. Houbaři si libují a očekávají houbařskou žně. Však ne nadarmo se říká: „Roste jako houby po dešti.“

Takže hurá ven, do lesa, do přírody. Vyběhnout nebo se jen projít a nasbírat si košík plný hub. Kdo zaváhá, nejí. A taková smaženice, to je dobrota. Jenže co si vzít na sebe? V čem vyrazit do lesa na houby?

Ani v lese nemusí člověk vypadat jako hastroš nebo strašidlo. I do lesa se dá obléknout věci, ve kterých se člověk cítí dobře, pohodlně, přitažlivě, prostě cool a stylově. Co na tom, že nepotká ani živáčka nebo zahlédne jenom divou zvěř? Jde o dobrý pocit a pohodu.

Gumáky

Do lesa je třeba vybrat správnou obuv. Takové gumáky neboli holínky jsou v lese, v měkké, mokré, kypré a kluzké zemině, k nezaplacení. Chrání nejen nohy před mokrem, jejich velkou předností také je, že se perfektně udržují a dají se dobře opláchnout, umýt, vydrbat, prostě vyčistit. Stylové gumáky nabízí například anglická značka Brakeburn.

Kalhoty

Dále, pomine-li se spodní prádlo, je nutné sáhnout po nějakých těch sportovních kalhotách, cargo kalhotách nebo outdoorových kalhotách. Kalhoty by měly umožnit pohyb, takže úzké, přiléhavé, neelastické kalhoty nejsou vhodné.

Legíny však rozhodně nejsou špatnou volbou. Sportovní kalhoty i pohodlné dámské legíny nabízí třeba sportovní módní značka 4F.

Triko

Barevné triko osvěží outfit a rozzáří i ten nejtemnější les. Proč sahat pouze po tmavých, depresivních barvách či klasických tónech?

Za zkoušku stojí trička v pestrých a sytých barvách od německé módní značky pro mladistvé Tranquillo.

Bunda

Bundy do lesa jsou neopominutelnou součástí lesního outfitu. Nejlepší jsou bundy s kapucí, mohou být šusťákové i vyrobené z bavlny, delší parky i kratší sportovní bundičky. Záleží na každém, v jaké bundě se cítíte perfektně.