Co respektovat a co ne: Tričko Mamy Break od French Kick

22. 09. 2013 | s.e.n.

picture-1-1360796470-1999772

Den matek nebo Mezinárodní den žen jsme letos sice už slavili, jenže máma je v životě každého člověka tak důležité stvoření, že není nikdy od věci snažit se svou maminku potěšit kdykoliv to je jen trochu možné a v každé chvíli na tu svou mámu myslet a doslova jí vzdávat hold. A to neplatí pouze pro tzv. mamánky.

Jednou z možností, jak světu říct, že si své mámy moc vážíme, je obléct si tričko s nějakým hezkým „maminkovským“ motivem. O jednom takovém tričku je tento článek. Tričko Mamy Break od značky French Kick. Podívejte se se mnou na obrázek trička: postarší žena (rozuměj, tj. výrazová zkratka pro maminku) dělá v pauzičce mezi prací kliky jakoby se nechumelilo, a pod ní ten vše říkající a vše vystihující nápis „Respect“. Respektuji mámu, která vše zvládne. Mám respekt před mámou.

Možná vás může od úmyslu sdělovat úctu ke své matce prostřednictvím tohoto trika mírně odradit je to, že tričko vyrábí zmiňovaná anglická módní značka s trochu zavádějícím názvem French Kick (což v překladu znamená francouzský kopanec). Nějaký zlý a nepřející cynik by si tuto skutečnost totiž mohl chybně vyložit a možná by si mohl myslet, že svou vlastní maminku chcete nakopat do zadku, a ještě k tomu po francouzsku, ať už to tedy znamená cokoliv.

Jenže my všichni víme, že pravda je jinde. Onen pomyslný poliček je vystaven francouzské módě, nikoli našim maminkám. Ty naopak staví mnohem výše než nabubřelou značkovou francouzskou konfekci, která je pro běžné smrtelníky často naprosto nenositelná (a to i když pomineme otázku finanční), nepraktická a nakonec i nudná. Raději budu nosit trička s podobiznou své mámy než francouzské extravagantní šílenosti, říkali si návrháři z Londýnského French Kick. A mají recht, respekt pře mámou, no respekt francouzské módním výstřelkům :).